Skrzyżowanie na Pogodnie

i

Autor: Google Street View

Szczecin: To jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań na Pogodnie. Będą zmiany!

2020-11-20 9:57

Na tym skrzyżowaniu wielokrotnie dochodziło już do wypadków. Pomimo ograniczeń prędkości, przejsć dla pieszych i przystanków, wielu kierowców jadących ulicą Mickiewicza nie zdejmuje nogi z gazu, co powoduje wiele niebezpiecznych sytuacji. To ma się jednak wkrótce zmienić.

Skrzyżowanie ulic Mickiewicza, Brzozowskiego i Łukasińskiego ma zostać przebudowane. Pojawią się zarówno elementy ograniczające rajdowe zapędy kierowców, jak i urządzenia poprawiające widoczność. Inwestycją zainteresowane są dwie firmy.

Oferty wpłynęły od firm: Elbud Szczecin Sp. z o.o – za kwotę 346,2 tys. zł oraz BEN-BRUK Benedykt Chłap, która wyceniła swoją pracę na 295 tysięcy złotych.

- Trwa analiza ofert, jednak dobra informacja jest taka, że zaproponowane przez wykonawców kwoty mieszczą się w zakładanym na ten cel budżecie - informuje Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.

Planowane wprowadzenie zmian w organizacji ruchu ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa pieszych na przejściach poprzez zastosowanie oznakowania niekonwencjonalnego oraz dodatkowego doświetlenia wybranych miejsc. Wprowadzone zostaną również słupki blokujące uniemożliwiające parkowanie bezpośrednio przed przejściami dla pieszych. Zastosowanie masy chemoutwardzalnej o podwyższonej szorstkości spowoduje skrócenie drogi hamowania.

Dodatkowo, wyniesienie fragmentów jezdni fizyczne wymusi redukcję prędkości pojazdów w rejonie istniejących przejść dla pieszych. Rozwiązania, które mają zostać wprowadzone na jezdni umożliwiają płynny przejazd przy prędkości 40km/h.

- Wykonawca będzie miał do 60 dni kalendarzowych, liczonych od dnia przekazania terenu budowy, na wykonanie zadania - dodaje Hanna Pieczyńska.

Hazard w Pyrzycach. Nielegalny salon gier zlikwidowany