Szczecin: Tak będzie wyglądać nowe przedszkole na Gumieńcach. Zobacz wizualizacje!

2020-11-26 13:16

Nowoczesny i funkcjonalny obiekt przedszkolny dla 350 dzieci, z wydzieloną częścią dla 30 dzieci w wieku żłobkowym, zostanie wybudowany przy ul. Przygodnej w Szczecinie. Miasto ma już gotową koncepcję placówki i przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na realizację.

Planowany obiekt będzie posiadał dwie kondygnacje. Znajdzie się w nim winda oraz otwarte wewnętrzne atrium. Oddziały przedszkolne rozlokowane będą na 2 kondygnacjach: 7 na parterze, 7 na piętrze. Na parterze zlokalizowany będzie oddział klubu dziecięcego z wydzielonym osobnym wejściem.

- Wszystkie sale dla dzieci zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych, jak chociażby „magiczny dywan”, monitory interaktywne a także inne zabawki - mówi Piotr Zieliński, rzecznik miasta ds. inwestycji. - W przedszkolu znajdzie się dodatkowo sala “doświadczenia świata” wyposażona w różnorodne urządzenia stymulujące rozwój zmysłów dzieci.

Obiekt będzie posiadał pełne zaplecze kuchenno-socjalne, zaplecze socjalne personelu pomocniczego i ds.porządkowych (z częścią magazynowo-techniczną), salę wielofunkcyjną z teleskopowymi trybunami i z dedykowanym zapleczem, salę sportową, pomieszczenia administracyjne, zaplecze dla nauczycieli z salą konferencyjną.

Budynek będzie energooszczędny, m.in. poprzez zastosowanie instalacji grzewczej z wykorzystaniem paneli słonecznych, pompy ciepła czy też oświetlenia typu LED. Zainstalowany zostanie w nim rozbudowany system monitoringu oraz kontroli dostępu.

W części zewnętrznej, znajdzie się boisko wielofunkcyjne o nawierzchni syntetycznej bezpiecznej; powstaną także place zabaw z bogatym wyposażeniem w urządzenia integracyjne, ścieżką sensoryczną i górką saneczkową. Przewidziano również ogród warzywno-kwiatowy jako przestrzeń Eko-edukacji najmłodszych. Wokół obiektu nasadzona zostanie zieleń w postaci drzew i krzewów różnych gatunków. Wybudowany zostanie także ogólnodostępny parking przeznaczony dla rodziców (z kontrolą dostępu) oraz plac gospodarczy z miejscami parkingowymi dla personelu i dostawców.

Przyroda oszalała! W listopadzie w Szczecinie kwitną drzewa
Nasi Partnerzy polecają