Ulica Szczawiowa doczeka się remontu

i

Autor: Google Street View Ulica Szczawiowa doczeka się remontu

Szczecin: Ta ulica wygląda jak ser szwajcarski! W końcu ją wyremontują

2021-09-21 14:10

Ulica Szczawiowa to prawdziwe przekleństwo szczecińskich kierowców. Liczne wyrwy i koleiny sprawiają, że przejazd przypomina prawdziwy tor przeszkód. To już wkrótce się zmieni. Drogowcy wkroczą do akcji już w najbliższą środę.

Chociaż nie będzie to kompleksowy remont, a tylko wymiana nawierzchni, komfort jazdy z pewnością się poprawi. Wyremontowany zostanie odcinek od wiaduktu kolejowego do skrzyżowania z ulicą Bydgoską.

Prace rozpoczną się w środę, 22 września i będą prowadzone przez półtora tygodnia. - W ramach prac wykonane zostanie frezowanie nawierzchni, regulacja infrastruktury podziemnej, ułożenie warstwy wiążącej, siatki szklano-węglowej, która pozwoli na dłuższe użytkowanie nawierzchni i zminimalizuje jej pęknięcia oraz warstwy ścieralnej - informuje Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

Podczas robót ulica będzie przejezdna, jednak utrudnień można spodziewać się na przykład ze względu na odkryte urządzenia podziemne. Drogowcy będą robić wszystko, żeby uciążliwość dla kierowców była jak najmniejsza, a większość prac będzie wykonywana w nocy.

Czytaj też: Odkrycie w centrum Szczecina. Stare torowisko przetrwało pół wieku pod asfaltem [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Jak oceniasz stan szczecińskich ulic?
Odkrycie w centrum Szczecina. Tory tramwajowe przetrwały pod asfaltem pół wieku
Nasi Partnerzy polecają