Szpital Wojskowy w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Szczecin: Szpital wojskowy przy ul. Piotra Skargi ponownie placówką covidową

2021-03-31 11:32

109. Szpital Wojskowy przy ul. Piotra Skargi w Szczecinie od soboty ponownie będzie leczył tylko pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Bez zmian będzie pracować przyszpitalna przychodnia, gdzie odbywają się m.in. szczepienia - informuje PAP.

Decyzja wojewody zachodniopomorskiego oznacza przeorganizowanie szpitala.

- Pacjenci, którzy przebywają obecnie w szpitalu, a nie mogą zostać jeszcze wypisani do domów, zostaną przeniesieni do innych placówek, wstrzymane zostaną planowe zabiegi i przyjęcia nowych pacjentów" – informuje rzecznik 109. Szpitala Wojskowego w Szczecinie Marcin Górka.

Zobacz też: Budowa basenu w Szczecinie pod lupą CBA. Sprawa trafiła do prokuratury

Dodał, że wyznaczone zostaną także tzw. strefy czyste i brudne oraz ścieżki komunikacyjne, a pracownie, które działają na terenie szpitala, zostaną przeniesione do przychodni. Ta będzie działać bez zmian – odbywają się w niej m.in. szczepienia przeciwko COVID-19.

Jak zapewnił Górka, reorganizacja pracy przebiega "bardzo sprawnie". Szpital będzie placówką covidową po raz drugi – działał w ten sposób od października 2020 do lutego 2021 r. Przyjął 660 pacjentów zakażonych koronawirusem.

Zobacz też: Dobrzany: Grabarz potajemnie chował ciała zamordowanych prostytutek? Nieprawdopodobna historia jak z filmu "Kobiety mafii"

Sonda
Co sądzisz o nowych obostrzeniach?
Niebezpieczny pustostan straszy w centrum Szczecina
Nasi Partnerzy polecają