CBA

i

Autor: mat. CBA

Budowa basenu w Szczecinie pod lupą CBA. Sprawa trafiła do prokuratury

2021-03-31 11:23

Centralne Biuro Antykorupcyjne po kontroli budowy basenu przy szkole w Szczecinie zawiadomiło prokuraturę - informuje PAP. Straty Szczecina za brak kary umownej od wykonawcy szacowane są na blisko półtora miliona złotych.

Wydział komunikacji społecznej CBA potwierdził w rozmowie z PAP, że kontrolę w szczecińskim Urzędzie Miasta prowadzili funkcjonariusze z wydziału postępowań kontrolnych tamtejszej delegatury Biura od sierpnia 2019 do maja 2020 r.

Kontrolujący sprawdzali poprawność realizacji zamówienia publicznego na budowę basenu przy Szkole Podstawowej nr 10 w Szczecinie. Funkcjonariusze po analizie dokumentów ustalili, że zastępca prezydenta Szczecina z naruszeniem ustalonego w umowie z wykonawcą terminu odstąpił od niej, przez co uniemożliwił skuteczne dochodzenie należnej miastu kary w wysokości 1 mln. 418,7 tys. zł.

Zobacz też: Dobrzany: Grabarz potajemnie chował ciała zamordowanych prostytutek? Nieprawdopodobna historia jak z filmu "Kobiety mafii"

Miasto zapłaciło też podwykonawcom 364,1 tys. zł wynagrodzenia ze środków zabezpieczenia należytego wykonania umowy, mimo, że nie miało obowiązku pokrycia tych niezgłoszonych kosztów - podał wydział.

CBA w wyniku tej kontroli skierowało pod koniec stycznia zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Szczecinie o możliwości popełnienia przestępstwa przez zastępcę prezydenta miasta w związku z niedopełnieniem obowiązków. To zawiadomienie prokuratura okręgowa skierowała do Prokuratury Rejonowej Szczecin-Niebuszewo - zaznaczył wydział.

Niebezpieczny pustostan straszy w centrum Szczecina
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany