Szczecin solidarny z Ukrainą. Manifestacja na placu Solidarności

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Szczecin solidarny z Ukrainą. Manifestacja na placu Solidarności - 27.02.2022

Szczecin solidarny z Ukrainą. Tłumy na placu Solidarności [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-02-27 20:15

W niedzielny wieczór, 27 lutego, plac Solidarności w Szczecinie wypełnił się dosłownie po brzegi. O godz. 18:00, odśpiewaniem hymnu narodowego Ukrainy, rozpoczęła się manifestacja "Za wolność Naszą i Waszą. Solidarni z Ukrainą". W wiecu wzięło kilka tysięcy ludzi - mieszkańców Szczecina, a także przedstawicieli mniejszości ukraińskiej, białoruskiej i gruzińskiej.

Uczestnicy przynieśli ze sobą flagi ukraińskie, transparenty z antywojennymi hasłami. Tłum skandował hasła pod adresem rosyjskiego agresora, nawiązujące do słynnych słów, które wypowiedzieli żołnierze z Wyspy Węży na Morzu Czarnym, zamordowani przez załogę rosyjskiego okrętu wojennego. Padały również słowa podziękowania dla Polaków za pomoc, jakiej udzielili uciekającym przed wojennym koszmarem Ukraińcom.

- Kiedy widzę, że codziennie chłopacy jadą tam i zabierają ze sobą dary od Ukrainy dla Polski, dziękuję Polsko bardzo, dziękuję Zachodniopomorskie - mówiła ze sceny Katerina Zavizhenets, szefowa stowarzyszenia Mi-Gracje, które zorganizowało manifestację.

Czytaj też: Ukraina. Putin grozi wojną atomową? Stanowczy krok UE! Pierwszy raz w historii kupi broń [RELACJA NA ŻYWO]

Marszałek województwa, Olgierd Geblewisz zadeklarował, że Pomorze Zachodnie pozostanie domem dla Ukraińców tak długo, jak będzie trwała wojna.

W manifestacji wzięli również udział m.in. senator Magdalena Kochan i europoseł Bartosz Arłukowicz. Na scenie pojawił się również zespół Bloco Pomerania, który zagrał na bębnach.

Po godz. 19:00 uczestnicy przeszli ulicami Szczecina w stronę urzędu miasta.

Czytaj też: Wojna na Ukrainie. Goleniów gotowy na przyjęcie uchodźców

Sonda
Udostępniłbyś swoje mieszkanie uchodźcom z Ukrainy?
Szczecin solidarny z Ukrainą. Wielka manifestacja na placu Solidarności
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany