Autobus w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Szczecin: Samotna 82-latka podróżowała autobusem bez celu. Dzięki czujności kierowcy udało się uniknąć nieszczęścia

2020-10-07 12:22

Samotna starsza kobieta podróżowała miejskim autobusem bez określonego celu. Nie opuszczała pojazdu nawet podczas postojów na przystankach końcowych. Nikt z pasażerów nawet nie zwrócił uwagi na jej nietypowe zachowanie i nie domyślił się, że staruszka może potrzebować pomocy... poza kierowcą. Dzięki jego czujności udało się uratować kobietę i nie dopuścić do nieszczęścia.

Do zdarzenia doszło w środę rano w autobusie linii 52, z której najczęściej korzystają działkowicze dojeżdżających do swoich ogródków na Wyspie Puckiej.

- Kierowca zauważył starszą panią, która podróżuje autobusem przez długi czas, nie wysiadając nawet po zakończonych kursach. Po rozmowie z kobietą stwierdził, że wymaga ona pomocy i poinformował o tym fakcie dyspozytora Centrali Ruchu, który połączył się przez „System ratunek” z pozostałymi służbami - relacjonuje Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.

Okazało się, że 82-letnia pasażerka autobusu to osoba chora, poszukiwana przez rodzinę i policję. Dzięki czujności pana Aleksa, kierowcy ze spółki PKS i pracownika ZDiTM - pana Tomasza, a także ciągłej łączności służb udało się panią odnaleźć i odwieźć w bezpieczne miejsce.

Przypomnijmy, współpraca kierowców, motorniczych i Centrali Ruchu niejednokrotnie owocowała odnalezieniem zaginionych ludzi, a kilka lat temu także porwanego psa.

Sonda
Czy w dobie pandemii boisz się o zdrowie swoich bliskich w podeszłym wieku (np. rodziców lub dziadków)?
Lekarz orzecznik uzdrowił mojego syna
Nasi Partnerzy polecają