Dźwigozaury zaświeciły się na zielono! Symbol Szczecina w niecodziennej odsłonie [ZDJĘCIA]

Na co dzień można podziwiać je w różnych kolorach We wtorek szczecińskie Dźwigozaury na jeden wieczór zmieniły swoje oblicze. Zabytkowe żurawie portowe na Nabrzeżu Starówka zaświeciły się na zielono.

Niecodzienna iluminacja miała miejsce w związku w wyjątkową okazją. 6 października obchodzony jest Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Tego dnia w ramach akcji #17milinów dziesiątki budynków na całym świecie rozbłysły na zielono. Wśród znalazły się także szczecińskie Dźwigozaury.

Kampania #17milionów

Przez cały październik Fundacja Kolorowy Świat podejmuje szereg działań, które mają zwrócić uwagę społeczeństwa na codzienne problemy osób cierpiących na mózgowe porażenie dziecięce, zwiększając w ten sposób świadomość Polaków na temat przyczyn MPD oraz pokazując, iż solidarność z osobami cierpiącymi na Mózgowe Porażenie Dziecięce można wyrazić na wiele sposobów.

Fundacja Kolorowy Świat na co dzień zajmuje się specjalistyczną opieką dzieci z MPD. Od 2015 roku, corocznie w październiku realizuje Ogólnopolską Kampanię Społeczną #17milionów mającą na celu zwiększanie świadomości polskiego społeczeństwa na temat mózgowego porażenia dziecięcego. Dlaczego #17milionów? – ponieważ już ponad 17 milionów osób na całym świecie cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, które jest również najczęstszą, przewlekłą przyczyną niepełnosprawności występującą u dzieci.

Każda osoba może przyłączyć się do kampanii #17milionów i wesprzeć ją w indywidualny sposób.

Kampania #17milionów to:

Wyzwanie sportowe #17milionówMetrów – pokonujesz dystans dla dzieci

#17milionówGroszy - łączysz pomaganie z ucztą dla podniebienia

Roztańczone#17milionów – weź udział w charytatywnym maratonie tańca

Spacer dla #17milionów – zwiedzaj polskie miast i pomagaj dzieciom z MPD

Więcej informacji o Kampanii i sposobach zaangażowania się dostępnych na: www.17milionow.pl.

Kij na koronawirusa. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 127