Szczecin: Rozniósł kapliczkę! Namalował odwrócony krzyż na figurze Matki Bożej

i

Autor: KMP Szczecin Szczecin: Rozniósł kapliczkę! Namalował odwrócony krzyż na figurze Matki Bożej

Szczecin: Rozniósł kapliczkę! Odwrócony krzyż na figurze Matki Bożej. 39-latek robił to już wcześniej?!

2021-06-25 16:36

Szczecińscy kryminalni zatrzymali 39-latka podejrzanego o profanację figur sakralnych i kapliczki przy kościele Parafii Matki Bożej Jasnogórskiej na Pomorzanach. Z relacji służb prasowych Komendy Miejskiej Policji wynika, że mężczyzna m.in. namalował na figurze odwrócony krzyż. Podobne rzeczy miał robić już wcześniej.

Profanacja kościoła w Szczecinie. Na Matce Bożej namalował odwrócony krzyż

Służby prasowe KMP w Szczecinie poinformowały w piątek (25.06.21 r.) o zatrzymaniu 39-letniego mieszkańca miasta. W tej sprawie pracowali policjanci kilku wydziałów. Funkcjonariusze referatu wywiadowczego wytypowali podejrzanego, a samego zatrzymania dokonali kryminalni z komisariatu Szczecin–Śródmieście.

Chciał otruć ojca nasionami cisa

39-latek miał w nocy z 19 na 20 czerwca sprofanować przedmioty czci religijnej; zniszczył kapliczkę przy kościele Parafii Matki Bożej Jasnogórskiej (ul. Orawska) i figurę Matki Bożej Fatimskiej i Niepokalanej. Na figurze pojawił się odwrócony krzyż z czerwonej farby, podobne symbole pokryły też kapliczkę.

Zobacz też: Szczecinianie omijają kościoły SZEROKIM ŁUKIEM! Czy to już miasto BEZBOŻNIKÓW?

Co więcej, okazuje się, że mężczyzna dokonywał podobnych przestępstw już wcześniej - policjanci określają to jako "wystąpienia przeciwko mieniu", ale nie konkretyzują szczegółów. Teraz 39-latkowi grozi 5 lat więzienia, zastosowano wobec niego dozór policyjny do czasu rozprawy.

Nasi Partnerzy polecają