Protesty w sprawie wyroku TK w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Szczecin: Radny PiS chce, by kościołów broniła straż miejska

2020-10-30 9:32

Radny Prawa i Sprawiedliwości chce, by szczecińska straż miejska pilnowała kościołów przed demonstrantami biorącymi udział w manifestacjach, które od kilku dni odbywają się na ulicach miasta. Dariusz Matecki wystosował interpelację do prezydenta miasta.

Zdaniem Mateckiego, uczestnicy manifestacji stanowią zagrożenie dla miejsc kultu religijnego. Za pośrednictwem mediów społecznościowych radny zachęca również do czynnego udziału w obronie świątyń przed - jak określa - "lewackimi bojówkami".

Strajk kobiet w Szczecinie

W środę Dariusz Matecki wystosował interpelację do prezydenta Szczecina, w której czytamy m.in.:

"Szanowny Panie Prezydencie, bez względu na Pańskie osobiste przekonania powinien być Pan Prezydentem wszystkich szczecinian, nie tylko tych wychodzących dziś na ulice i wznoszących wulgarne hasła i dewastujących przestrzeń miejską. Wnoszę o pilne skierowanie Straży Miejskiej do pilnowania kościołów (z których wiele stanowi najważniejsze zabytki naszego Miasta), pomników, miejsc pamięci."

Ponadto, w interpelacji radny pyta, w jaki sposób strażnicy miejscy realizowali swoje działania w ostatnich dniach, podczas trwania protestów. Pełną treść interpelacji można przeczytać tutaj.

Dariusz Matecki jest dobrze znany ze swoich skrajnie prawicowych poglądów - nie tylko w Szczecinie, ale w całym kraju. Rok temu zasłynął akcją "odkażania" placu Solidarności w Szczecinie przy okazji Marszu Równości. Radny znalazł też oryginalny sposób na pozbycie się dzików z miasta. Mianowicie poradził, by "najlepiej je zjeść". Natomiast kilka dni temu, zbulwersowany słowami papieża Franciszka dotyczącymi LGBT, poradził mu na Twitterze, by... zrezygnował z urzędu.