Protesty w Myśliborzu. Ksiądz pobity na stacji paliw! Dostał pięścią w twarz

i

Autor: materiały prasowe Protesty w Myśliborzu. Ksiądz pobity na stacji paliw! Dostał pięścią w twarz

Protesty w Myśliborzu. Ksiądz pobity na stacji paliw! Dostał pięścią w twarz

2020-10-29 19:30

Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu wszczęła śledztwo w związku z chuligańskim atakiem na księdza na terenie znajdującej się tam stacji benzynowej – powiedziała w czwartek prokurator Ewa Obarek z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Pokrzywdzony ksiądz został zaatakowany przez jednego z uczestników demonstracji przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego – kontynuowała Obarek.

Jak dodała, napastnik obserwowany przez innych demonstrantów uderzył pokrzywdzonego pięścią w twarz i w brzuch, po czym używał wobec niego słów wulgarnych i obelżywych.

Jego agresja przybrała na sile, kiedy dowiedział się, że pokrzywdzony jest księdzem – podała Obarek. Wtargnął wtedy do pomieszczenia stacji benzynowej, w której ksiądz próbował się schronić i bił go pięściami po głowie i twarzy, powodując u pokrzywdzonego obrażenia ciała – dodała. Jak relacjonowała, działanie napastnika nie było wynikiem zachowania pokrzywdzonego. Według niej, napastnik działał bez powodu, czym okazał również rażące lekceważenie dla porządku prawnego.

Obecnie śledztwo prowadzone jest w kierunku spowodowania u pokrzywdzonego obrażeń ciała, znieważenia pokrzywdzonego, zmuszania go do określonego zachowania i w kierunku stosowania przemocy z powodu przynależności wyznaniowej – podała Obarek.

Strajk kobiet w Szczecinie
Sonda
Czy policja dobrze wykonuje swoje obowiązki podczas protestów kobiet?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany