Szczecin: Pseudografficiarze w akcji. Zniszczyli świeżo odnowione kamienice

2021-03-08 14:03

Świeżo odmalowane, czyste ściany budynków działają na nich jak przysłowiowy "lep na muchy". Pozostawiają swoje obrzydliwe bohomazy na niemal każdym skrawku czystej przestrzeni, pękając z dumy nad swoim brakiem talentu i czując się bezkarnie - do czasu. Mowa o pseudografficiarzach, pospolitych wandalach, szkodnikach, którzy uważają się za artystów, chociaż ich zdolności plastyczne są wręcz żadne. Niestety ich ofiarą padły niedawno wyremontowane kamienice na szczecińskich Pomorzanach.

Zaledwie kilka miesięcy temu zakończył się remont elewacji kamienic przy al. Powstańców Wielkopolskich. Niszczejące przez dziesięciolecia, doprowadzone do stanu ruiny, doczekały się w końcu remontu i odzyskały dawny blask, ciesząc oczy mieszkańców. Niestety nie na długo. Na ścianach już pojawiły się liczne ślady farby w sprayu, bazgroły, które nie przedstawiają sobą żadnej wartości estetycznej ani artystycznej. Ciężka praca i ogromne pieniądze wydane na renowację fasad poszły na zmarnowanie.

Zobacz też: Szczyt GŁUPOTY! Pseudografficiarze OSZPECILI jeden z najpiękniejszych budynków w Szczecinie!

Pomimo, iż co jakiś czas policji udaje się złapać pseudografficiarzy, nie odstrasza to kolejnych amatorów mocnych wrażeń, którzy najczęściej pod osłoną nocy, pozostawiają swój ślad na elewacjach. Przypomnijmy, za niszczenie mienia grozi nawet do 5 lat za kratkami.

Zobacz też: Wyjątkowo bezczelny wandal! Oburzył się, że zamalowano jego "pracę"! [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy kary za wandalizm powinny być bardziej surowe?
Mural na 50. rocznicę wydarzeń Grudnia 1970 w Szczecinie