Będzie PŁAKAŁ I PŁACIŁ! Wandal pokryje koszty naprawy oszpeconego symbolu Szczecina

2019-12-17 14:56 gk

21-latek, który kilka miesięcy temu "ozdobił" jednego z dźwigozaurów szpetnym tagiem, zapłaci za doprowadzenie zabytku do poprzedniego stanu. Będzie go to słono kosztować. Dodatkowo grozi mu odsiadka.

Szpecący napis "REWZ" wkrótce zniknie zabytkowego dźwigu. Właśnie rozpoczęła się jego renowacja. Koszt remontu to ponad 10 tysięcy złotych, a poniesie go przyłapany na gorącym uczynku 21-letni wandal.

- Samo usunięcie napisu z zabytkowego dźwigu i odmalowanie zniszczonego miejsca to koszt ponad 9 tys. zł., do tego dochodzi koszt naprawy uszkodzonej iluminacji, czyli dodatkowe 1,5 tys. zł - informuje Małgorzata Miszczuk ze spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - Całość wydatku ma pokryć sprawca, którego przyłapano na gorącym uczynku.

Przypomnijmy, do dewastacji jednego z trzech portowych dźwigów doszło we wrześniu. Napis "REWZ" umieszczony został w górnej części konstrukcji blisko 100-letniego obiektu.

Dźwigozaury przeszły gruntowną renowację dwa lata temu. Ich odnowienie kosztowało ponad pół miliona złotych.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty dotyczące niszczenia własności, grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE