Szczecin: Przesadzili drzewa, żeby zrobić parking [ZDJĘCIA]

2020-12-22 8:26

Sześć drzew ze skweru przy ul. Księżnej Zofii zmieniło swoją lokalizację przy pomocy specjalistycznej przesadzarki. Wszystko po to, by w ich miejscu mogło powstać kilka nowych miejsc parkingowych.

Drzewa przeniesiono zaledwie o kilka metrów. Operacja została przeprowadzona przy pomocy przesadzarki do drzew zakupionej przez miasto. Przesadzone zostały grusze drobnoowocowe o obwodach pnia od 18 do 22 cm i wysokości około 3 metrów. W miejscu, gdzie dotychczas rosły, powstaną miejsca parkingowe.

Wszystko wskazuje na to, że młode drzewka bez szwanku przeszły całą operację, jednak aby mieć pewność, że przesadzanie się powiodło, przez dwa lata będą objęte dodatkową pielęgnacją.

Zobacz też: Chcesz kupić lampki choinkowe? Możesz się zdziwić! W szczecińskich sklepach powiało WIOSNĄ! [ZDJĘCIA]

Przesadzarka zakupiona przez miasto to model GTH-PD 1300, który może być podłączony do różnych maszyn budowlanych, takich jak koparki czy ładowarki. Urządzenie to służy do przesadzania roślin z bryłą korzeniową. Średnica czaszy wynosi 1,3 m i 0,9 m wysokości. Oznacza to, że przesadzarka przeznaczona jest do przesadzania krzewów oraz małych i średnich drzew, u których cały proces ma największe szanse na powodzenie. Pozostałe kryteria konieczne do spełnienia przed zakwalifikowaniem drzew do przesadzenia to m.in. odpowiedni rodzaj i gatunek, dobry stan zdrowotny, wiek oraz lokalizacja.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Wiśnia japońska na Jasnych Błoniach zakwitła na same święta!
Nasi Partnerzy polecają