Piwo

i

Autor: Fernando Latorre / CC0 / pixabay.com

Szczecin: Postawił piwo, a potem pobił i okradł. Teraz będzie miał kłopoty

2020-11-16 18:09

Najpierw kupił mu piwo, a później pobił i okradł swojego kompana. Jego łupem padł telefon komórkowy. Teraz 25-latka czekają spore kłopoty.

Do zdarzenia doszło 11 września. Dwóch mężczyzn spotkało się w pobliżu pętli tramwajowej, gdzie wspólnie pili piwo, które miał kupić podejrzany. Następnie poszli w kierunku dworca PKP.

- W pewnym momencie podejrzany chwycił plecak należący do pokrzywdzonego próbując mu go wyrwać - informuje Alicja Macugowska-Kyszka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Z uwagi na stawiany przez podejrzanego opór uderzył go w głowę, a gdy mężczyzna się przewrócił wyjął z jego spodni telefon komórkowy, z którym oddalił się w nieznanym kierunku.

Łupem 25-latka padł telefon marki Samsung o wartości około 500 złotych. Mężczyzna po krótkim czasie został zatrzymany przez policję i trafił do aresztu. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Jak się okazało, w przeszłości nie był karany sądownie.

Wkrótce mężczyzna odpowie za swoje czyny przed wymiarem sprawiedliwości. Do sądu trafił już akt oskarżenia. Za rozbój grozi mu teraz od 2 do 12 lat więzienia.

Szczecin: Kolejna jaskinia hazardu rozbita