Stowarzyszenie Wywrotka zaprasza na wspólne sprzątanie Plaży Mieleńskiej

i

Autor: Stowarzyszenie Wywrotka Stowarzyszenie Wywrotka zaprasza na wspólne sprzątanie Plaży Mieleńskiej

Szczecin: Posprzątają legendarną Plażę Mieleńską. Możesz dołączyć!

2021-06-23 13:26

Kiedyś ulubione miejsce letniego wypoczynku mieszkańców Szczecina, dziś - śmietnisko. Mowa o Plaży Mieleńskiej na wyspie Wielka Kępa, które od trzech dekad pozostaje niezagospodarowane i niestety staje się wysypiskiem śmieci. Stowarzyszenie Wywrotka, w ramach Wodnego Eko Patrolu zaprasza wszystkich chętnych na wspólne sprzątanie tego wyjątkowego miejsca.

Plaża Mieleńska w Szczecinie swoje lata świetności miała w latach 70. i 80. ubiegłego wieku. To właśnie wtedy statki białej floty dowoziły szczecinian na niewielką lecz bardzo urokliwą plażę nad Jeziorem Dąbie. Dziś jest to miejsce bardzo zaniedbane, ze zdewastowaną dawną infrastrukturą, ale w dalszym ciągu chętnie odwiedzane przez żeglarzy i wędkarzy, którzy tam biwakują. Przy okazji tych biwaków zostawiają niestety pośród dzikiej przyrody wiele śmieci, które tym razem 26. czerwca posprząta Wodny Eko Patrol organizowany przez Stowarzyszenie Wywrotka, znane m.in. z podobnych akcji organizowanych na kajakach, dzięki którym zebrano już ponad 7 ton śmieci z Odry i okolicznych wysp.

Zobacz też: Kiedyś duma Szczecina, teraz obraz nędzy i rozpaczy. Tak wygląda dawna Plaża Mieleńska [ZDJĘCIA]

Tym razem jednak kajaki zostaną zastąpione przez łodzie i jachty motorowe, którymi uczestnicy akcji dostaną się na wyspę Wielka Kępa, gdzie znajduje się Plaża Mieleńska. Poza samą akcją sprzątania, zostaną zamontowane tam również tablice zachęcające żeglarzy do zabierania śmieci ze sobą i pozostawieniu tego miejsca w czystości.

Wodny Eko Patrol jest akcją otwartą dla wszystkich chętnych osób, którzy będą chcieli przeżyć fajną przygodę, zobaczyć ciekawe miejsce dostępne jedynie drogą wodną i wziąć udział w sprzątaniu. Stowarzyszenie Wywrotka zapewnia transport łodzią, worki i rękawica, a na sam koniec także wspólne ognisko. Wystarczy tylko wypełnić internetowy formularz zgłoszeniowy na stronie www.stowarzyszeniewywrotka.pl. Tam również znajdują się wszelkie informacje dotyczące akcji.

Warto jednak się pospieszyć, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

  • Miejsce startu: Dworzec Morski, ul. Jana z Kolna 7, Szczecin
  • Godzina wypłynięcia: 10:00
  • Orientacyjna godzina powrotu: 16:00

Czytaj też: Dramat golasów. Słynna NAGA plaża nad Bałtykiem przestanie istnieć? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Rowerzyści kontra naturyści. Słynna naga plaża przestanie istnieć?
Nasi Partnerzy polecają