Budowa węzła Głębokie zbliża się do końca

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Budowa Węzła Głębokie - październik 2021

Szczecin: Ponad 150 nowych miejsc postojowych przy węźle Głębokie. Nowy parking już działa

2021-11-25 8:57

Ta informacja z pewnością ucieszy zmotoryzowanych mieszkańców Szczecina i okolic. Można już korzystać z nowego parkingu leśnego zlokalizowanym w rejonie nowego węzła przesiadkowego Głębokie.

Prace budowlane zakończyły się już kilka tygodni temu, jednak wciąż trwają procedury odbiorcze. Na oddanie do użytku czeka jeszcze budynek na pętli tramwajowo-autobusowej.

W środę, 24 listopada, został otwarty parking zlokalizowany w sąsiedztwie pętli tramwajowo-autobusowej. Jego pojemność to 150 miejsc postojowych, z których będą mogli korzystać szczecinianie udający się nad jezioro Głębokie lub mieszkańcy okolicznych miejscowości, przyjeżdżający do Szczecina i planujący dalszą podróż komunikacją miejską.

Czytaj też: Węzeł Głębokie jednak przed terminem. Wykonawca zakończył prace

Ciąg dalszy pod galerią

O węźle Głębokie:

Budowa węzła Głębokie rozpoczęła się w grudniu 2019 roku i miała potrwać dwa lata. W ramach inwestycji wykonana została pętla tramwajowo-autobusowa z peronami tramwajowo-autobusowymi door to door, miejscami postojowymi kiss&ride, stanowiskami do postoju taksówek, parkingiem rowerowym, stanowiskiem wypożyczalni roweru miejskiego. Na terenie pętli zamontowanych zostało 8 dwustronnych wiat przystankowych oraz elementy małej architektury takich jak ławki, przysiadki i kosze na śmieci. Pętla posiada budynek socjalny z poczekalnią dla pasażerów. Węzeł został również wyposażony w System Informacji Pasażerskiej oraz system zasilania telefonów komórkowych – ładowany poprzez panele słoneczne.

Koszt prac to blisko 66 mln zł, z czego ponad 33 mln zł pochodzi z dofinansowania unijnego.

Czytaj też: Ten widok wkrótce przejdzie do historii. "Torowa rewolucja" rusza na Pomorzanach i w centrum Szczecina [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Jak oceniasz stan szczecińskich ulic?
Węzeł Głębokie prawie gotowy. Skończą przed terminem?
Nasi Partnerzy polecają