Szczecin: Ponad 150 nowych miejsc postojowych przy węźle Głębokie. Nowy parking już działa

2021-11-25 8:57
Budowa węzła Głębokie zbliża się do końca
Autor: Grzegorz Kluczyński Budowa Węzła Głębokie - październik 2021

Ta informacja z pewnością ucieszy zmotoryzowanych mieszkańców Szczecina i okolic. Można już korzystać z nowego parkingu leśnego zlokalizowanym w rejonie nowego węzła przesiadkowego Głębokie.

Prace budowlane zakończyły się już kilka tygodni temu, jednak wciąż trwają procedury odbiorcze. Na oddanie do użytku czeka jeszcze budynek na pętli tramwajowo-autobusowej.

W środę, 24 listopada, został otwarty parking zlokalizowany w sąsiedztwie pętli tramwajowo-autobusowej. Jego pojemność to 150 miejsc postojowych, z których będą mogli korzystać szczecinianie udający się nad jezioro Głębokie lub mieszkańcy okolicznych miejscowości, przyjeżdżający do Szczecina i planujący dalszą podróż komunikacją miejską.

Czytaj też: Węzeł Głębokie jednak przed terminem. Wykonawca zakończył prace

Ciąg dalszy pod galerią

O węźle Głębokie:

Budowa węzła Głębokie rozpoczęła się w grudniu 2019 roku i miała potrwać dwa lata. W ramach inwestycji wykonana została pętla tramwajowo-autobusowa z peronami tramwajowo-autobusowymi door to door, miejscami postojowymi kiss&ride, stanowiskami do postoju taksówek, parkingiem rowerowym, stanowiskiem wypożyczalni roweru miejskiego. Na terenie pętli zamontowanych zostało 8 dwustronnych wiat przystankowych oraz elementy małej architektury takich jak ławki, przysiadki i kosze na śmieci. Pętla posiada budynek socjalny z poczekalnią dla pasażerów. Węzeł został również wyposażony w System Informacji Pasażerskiej oraz system zasilania telefonów komórkowych – ładowany poprzez panele słoneczne.

Koszt prac to blisko 66 mln zł, z czego ponad 33 mln zł pochodzi z dofinansowania unijnego.

Czytaj też: Ten widok wkrótce przejdzie do historii. "Torowa rewolucja" rusza na Pomorzanach i w centrum Szczecina [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Jak oceniasz stan szczecińskich ulic?
Węzeł Głębokie prawie gotowy. Skończą przed terminem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE