Szczecin: Policyjny pies pomógł odnaleźć chorego na alzheimera

2018-04-30 15:27 Redakcja ESKA INFO
Przewodnik z policyjnym psem
Autor: fot. KWP Szczecin Przewodnik z policyjnym psem

Chory na alzheimera 69-letni mężczyzna zaginął w rejonie działek na Pomorzanach.

O zaginięciu 69-latka policją powiadomiła przed godz. 22.00 żona mężczyzny. Zniknął on późnym popołudniem - wykorzystując chwilę nieuwagi oddalił się nieznanym kierunku.

Do poszukiwań 69-latka zaangażowany został policyjny pies. - Po udostępnieniu rzeczy osobistych 69-latka, pies służbowy o imieniu Karzeł podjął ślad, prowadząc policjantów w kierunku przystanku tramwajowego po czym stracił trop – wyjaśnia policja.

Przewodnik psa - st. sierż. Piotr Szczepanowski - postanowił jednak sprawdzić okoliczne ulice, pytał też napotkane osoby czy nie widziały starszego mężczyznę. - Jego dociekliwość i policyjny węch Karła doprowadziły do odnalezienia zaginionego. Policjanci natychmiast  poinformowali dyżurnego o odnalezieniu 69-latka i przekazali po opiekę rodziny - dodaje szczecińska policja.

Zobacz #TOWIDEO

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE