Szczecin: Podzamcze się zmienia. Nowy kwartał ma już część elewacji [ZDJĘCIA]

2020-11-17 8:59

Dzięki tej inwestycji zmieni się krajobraz szczecińskiego Podzamcza. Przy Rynku Nowym dobiega końca budowa nowego kwartału, w którym znajdzie się hotel, mieszkania i lokale usługowe. Widać już część elewacji.

Kwartał nawiązuje do architektury i zabytkowego charakteru Podzamcza. Nie jest on jednak wiernym odtworzeniem przedwojennej zabudowy tej części miasta. Wchłonął on m.in. istniejącą przed wojną ulicę Hünerbein Straße (Kurza Stopka), której pozostałości odkryto podczas prac archeologicznych przed rozpoczęciem budowy.

Budynek osiągnął już docelową wysokość. Wewnątrz trwają prace wykończeniowe. Efekty widać również z zewnątrz. Od strony Rynku Nowego została odsłonięta większa część elewacji.

W części od strony Rynku Nowego mieścił się będzie hotel ibis Styles, który będzie oferował swoim gościom 161 pokoi. Znajdzie się w nim również restauracja Winestone, WineBar, sale konferencyjne, strefa fitness oraz parking podziemny.

Tematem przewodnim hotelu ibis Styles Szczecin Stare Miasto ma być cyrk. Taką koncepcję opracowano w wyniku konkursu, który wygrała firma projektowa z Trójmiasta. Będzie to czwarty hotel Grupy Orbis i pierwszy ibis Styles w Szczecinie. Obecnie w naszym mieście działają: Novotel, ibis i ibis budget. W pozostałej części, od strony ulicy Środowej znajdzie się 58 mieszkań.

Wcześniej, przez blisko 40 lat tę część miasta szpeciła potężna betonowa bryła hotelu Arkona, który zakończył działalność w 2007 roku. Rok później budynek został zrównany z ziemią. Od tamtej pory straszyła tu wielka dziura w ziemi. Prace budowlane rozpoczęły się dopiero w 2019 roku.

Hotel Arkona

i

Autor: UM Szczecin Hotel Arkona

Podczas wojny prawie cały teren Podzamcza został zrównany z ziemią. Po jej zakończeniu znajdował się tu wielki, w większości nieużytkowany plac, bez podziału na przedwojenną siatkę ulic i kwartałów. Dopiero w latach 90. zdecydowano się na ich odtworzenie i wokół ocalałego Ratusza Staromiejskiego pojawiły się pierwsze kamienice.

Oblał partnerkę spirytusem i podpalił
Nasi Partnerzy polecają