Szczecin: Pływalnia na Jodłowej nabiera kształtów. Jest już niecka basenu [ZDJĘCIA]

2021-01-29 13:52

Budowa basenu przy Szkole Podstawowej nr 51 przy ul. Jodłowej idzie pełną parą. Trwa montaż instalacji wewnątrz obiektu, zainstalowana jest także niecka basenu pływackiego.

W tym tygodniu zainstalowana została niecka basenu pływackiego. W najbliższym czasie podobne prace będą realizowane na basenie rekreacyjnym. Wewnątrz obiektu prowadzone są roboty instalacyjno-wykończeniowe.

- Trwa montaż ogrzewania podłogowego oraz wentylacji. W pomieszczeniach znajdujących się w piwnicy ułożona jest już glazura - informuje Piotr Zieliński, rzecznik miasta ds. inwestycji. - Zainstalowana jest także technologia basenowa - zbiorniki przelewowe, pompy, filtry, orurowanie do napełniania wody w basenie. Na zewnątrz obiektu widoczna jest część elewacji, zainstalowane są okna, wykonywane jest ocieplenie.

Nowy basen przy SP51

Hala basenowa składać się będzie: z 25 metrowego basenu pływackiego (6 torów po 2,5 każdy) o głębokości 1,2-1,8m oraz basenu rekreacyjnego o powierzchni 162 m2 i głębokości 90-120cm. Basen rekreacyjny zostanie wyposażony w 3 tory do nauki pływania, oraz zjeżdżalnię prostą o długości 9m. Budynek wyposażony będzie w zespół przebieralni, które dostosowane będą do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także w dwie dodatkowe sale fitness i dwie sauny fińskie. W budynku znajdzie się również trybuna oraz galeria widokowa. W ramach zagospodarowania terenu wykonany zostanie nowy parking dla samochodów osobowych. Przebudowany zostanie również istniejący parking. Wykonane zostaną również nasadzenia zieleni.

Koszt inwestycji to 34,9 mln zł. Prace budowlane zakończą się na początku 2022 roku.

Zobacz też: Z powodu koronawirusa szczecinianie zapomnieli o PROFILAKTYCE. Szpital zaprasza na BEZPŁATNE badania

Sonda
Czy rząd powinien już otworzyć baseny?
Rozebrał się i wskoczył do kanału portowego. Interweniowała policja