Szczecin: Piorun uderzył w dom! Zaczął palić się dach. Jakby ktoś wrzucił petardę do pokoju

i

Autor: ronomore/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Szczecin: Piorun uderzył w dom! Zaczął palić się dach. "Jakby ktoś wrzucił petardę do pokoju"

2022-07-02 7:35

W piątek (1 lipca) piorun uderzył w dom przy ul. Promiennej w Szczecinie. Jak podaje Radio Szczecin, po uderzeniu błyskawicy zaczął się palić dach dwurodzinnego budynku. Na szczęście w zdarzeniu nie ma osób poszkodowanych. Obecnie na terenie województwa zachodniopomorskiego nie obowiązuje już alert pogodowy związany z burzami.

Na ul. Promiennej w Szczecinie piorun uderzył w dom. Zaczął palić się dach

W piątek (1 lipca) około godz. 16.30 jeden z domów na Bezrzeczu w Szczecinie został trafiony piorunem! Jak podaje Radio Szczecin, błyskawica uderzyła w dach dwurodzinnego budynku, znajdującego się przy ul. Promiennej i spowodowała zapalenie się dachu. Początkowo pomóc w walce z żywiołem chcieli sąsiedzi, jednak bez specjalistycznego sprzętu okazało się to niemożliwe. Na miejsce zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej i to właśnie strażacy poradzili sobie z ogniem. Na szczęście w zdarzeniu nie ma osób poszkodowanych, w momencie trafienia pioruna w dom, wewnątrz budynku nikogo nie było.

W piątek, 1 lipca, wieczorem Państwowa Straż Pożarna informowała, że do godz. 20 w związku z burzami, strażacy odnotowali prawie 3 tys. interwencji w całej Polsce. Najwięcej zdarzeń odnotowano na terenie województw:

  • kujawsko-pomorskiego,
  • pomorskiego,
  • zachodniopomorskiego,
  • wielkopolskiego,
  • warmińsko-mazurskiego,
  • dolnośląskiego
  • i lubuskiego.

Obecnie na terenie województwa zachodniopomorskiego nie obowiązuje już alert pogodowy związany z burzami.

PRZECZYTAJ: Ceny nad morzem 2022. Niewiarygodne, co właściciele tej restauracji napisali przed wejściem. Klienci przystają i nie wierzą własnym oczom!

- To było takie wrażenie, jakby ktoś wrzucił petardę do pokoju. Widzieliśmy ogromny błysk, akurat żona z dzieckiem podjechała samochodem, to było nad ich głowami. Potem poszedłem do garażu postawić samochód i był dziwny zapach, jak sztuczne ognie na choince. Dopiero później zobaczyłem dym i ogień. Podbiegłem do tego domu, bo sąsiad miał klucze do obydwu mieszkań, bo się przyjaźnią. Chciałem zobaczyć, czy można zgasić, bo jest gaśnica, może się uda. Niestety, to było na poddaszu. Jak zaczął się palić dach... nie jestem strażakiem, nie jestem zabezpieczony - powiedziały Radiu Szczecin osoby mieszkające w pobliżu domu, w który uderzył piorun.

ZOBACZ: Szef gangu skazany. Polak przerzucał imigrantów na Zachód

Sonda
Czy sprawdzasz regularnie ostrzeżenia IMGW?
Nawałnica przeszła nad Szczecinem
Nasi Partnerzy polecają