Szpital w Zdrojach

i

Autor: Google Street View

Szczecin: Pierwsi rodzice wcześniaków zostali zaszczepieni w szpitalu w Zdrojach

2021-01-21 13:44

Rodzice bliźniaczek Jagny i Wandy, urodzonych w 31. tygodniu ciąży, zostali w czwartek zaszczepieni przeciw COVID-19 w szczecińskim szpitalu "Zdroje" – poinformowała rzeczniczka placówki. To pierwsi rodzice wcześniaków, którzy skorzystali z możliwości szczepienia w grupie zero w tym szpitalu.

- W godzinach przedpołudniowych dawkę szczepionki otrzymali państwo Marta i Tomasz Wójcikowie, których córeczki-bliźniaczki przebywają na Oddziale Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka. Dziewczynki przyszły na świat 4 stycznia, w 31. tygodniu ciąży – poinformowała w czwartek rzeczniczka szpitala "Zdroje" Magdalena Knop.

Jak wskazała, od czasu narodzin, ze względu na wprowadzone w szpitalu ograniczenia wynikające z sytuacji epidemiologicznej, rodzice mogli odwiedzać swoje dzieci w bardzo ograniczonym zakresie. Po szczepieniu będą natomiast mogli przebywać z córkami zgodnie z zasadami obowiązującymi na oddziale przed pandemią.

Zobacz też: Pijany ksiądz siał ZGORSZENIE w centrum Gryfic? Miał SIKAĆ na ulicy, potem UDERZYĆ policjanta! [ZDJĘCIA, WIDEO]

- Niezwykle cieszymy się z możliwości zaszczepienia przeciw COVID-19 - przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo naszych malutkich córeczek. Pozwoli nam to na częstsze i dłuższe wizyty u Jagny i Wandy, które przebywają na oddziale intensywnej terapii, a obecna forma nie sprzyjała budowaniu więzi i poczucia bliskości, jakiej te maleństwa potrzebują – powiedziała mama bliźniaczek Marta Wójcik.

Na Oddziale Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka przebywa obecnie 21 noworodków. "Wszyscy rodzice i prawni opiekunowie wcześniaków są informowani o możliwości zaszczepienia przeciw COVID-19. Państwo Wójcikowie są pierwszymi rodzicami, którzy z tej możliwości skorzystali" – wskazała rzeczniczka szpitala.

Zobacz też: Choszczno: Magister uratował życie starszej pani [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jak poinformowała, do tej pory ponad 2 tys. osób otrzymało w placówce dawki szczepionki przeciw COVID-19. W związku z opóźnieniami w dostawach szczepionek, w tym tygodniu szczepione są – oprócz rodziców wcześniaków - osoby, które według planu miały przyjąć drugą dawkę preparatu, a także mieszkańcy DPS-ów. Szpital otrzymał 270 dawek szczepionki.

Knop podkreśliła, że "żadna z przekazanych z Agencji Rezerw Materiałowych dawek medykamentu nie została zmarnowana i nie musiała zostać zutylizowana". Do końca tygodnia w szpitalu zaszczepionych ma zostać 2 tys. 130 osób.

Źródło: PAP

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Sonda
Czy zaszczepisz się na koronawirusa?
Pijany ksiądz sikał na ulicy i awanturował się z policją?