Szpital Wojskowy w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Szpital wojskowy w Szczecinie: Pierwsi pacjenci przyjęli drugą dawkę szczepionki

2021-01-20 12:29

Rozpoczęły się szczepienia drugą dawką preparatu przeciw COVID-19 – poinformował PAP w środę rzecznik szczecińskiego szpitala wojskowego. Placówka, podobnie jak inne szpitale węzłowe, ze względu na wstrzymanie dostaw szczepionek, zmieniła harmonogram szczepień grupy zero.

Jak przekazał PAP w środę rzecznik 109. Szpitala Wojskowego w Szczecinie Marcin Górka, placówka otrzymała dawki, które pozwolą zaszczepić około 90 osób z grupy, która pierwszą dawkę preparatu otrzymała trzy tygodnie temu.

Ze względu na brak dostawy zamówionych w ubiegłym tygodniu dawek, które miały pozwolić na zaszczepienie 800 osób, szpital wstrzymał podanie pierwszej dawki preparatu osobom z grupy zero, których szczepienia planowane były od poniedziałku do czwartku.

Zobacz też: Szczepionka na koronawirusa. Gdzie się szczepić przeciw COVID-19 w Szczecinie? [ADRESY]

Dostawę 90 dawek otrzymał szpital kliniczny nr 1 przy ul. Unii Lubelskiej. Preparat będzie przeznaczony dla osób, które zostały zaszczepione pierwszą dawką w dniach 29-31 grudnia. Szpital w ubiegłym tygodniu zamawiał 990 dawek szczepionki dla osób z grupy zero.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka szpitala dr Joanna Woźnicka, dotychczas w placówce zaszczepionych zostało ponad 1,8 tys. osób, na pierwszą dawkę czeka jeszcze ok. 1,2 osób – zarówno spośród pracowników szpitala, jak i pracowników innych podmiotów czy studentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.

Zobacz też: Statystyki ŚMIERCI na Pomorzu Zachodnim! PRZERAŻAJĄCY wzrost liczby zgonów w 2020 roku

Szczepienia drugą dawką preparatu Pfizer/BioNTech przeciwko wirusowi SARS-COV-2 odbywają się także w innych szpitalach węzłowych w Szczecinie; szpitale - ze względu na zmiany w harmonogramie dostaw - przesunęły szczepienia osób z grupy zero, które w tym tygodniu miały otrzymać pierwszą dawkę.

Źródło: PAP

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Sonda
Czy zaszczepisz się na koronawirusa?
dr Tomasz Karauda: W tym tempie szczepień odporność Polaków za 4-5 lat