Szpital przy ul. Arkońskiej w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Szczecin: Pandemia zwalnia tempo. Szpital wojewódzki wraca do normalnego funkcjonowania

2021-05-26 11:28

Trzecia fala pandemii koronawirusa zdecydowanie zwolniła tempo. Spada liczba kolejnych zakażeń COVID-19, ubywa też pacjentów w szpitalach, w tym w Szpitalu Wojewódzkim w Szczecinie, gdzie obecnie przebywa niespełna 100 pacjentów zakażonych koronawirusem. To zdecydowanie mniej, niż w szczytowym momencie trzeciej fali pandemii. Przywracany jest również normalny tryb pracy na pozostałych oddziałach.

- Obecnie w Szpitalu Wojewódzkim w Szczecinie hospitalizowanych jest 98 pacjentów z COVID-19, w tym 9 osób na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. - informuje Natalia Cistowska, rzeczniczka placówki. - Podczas tzw. „trzeciej fali” liczba osób zakażonych wymagających hospitalizacji przekraczała 400 osób.

W ostatnich tygodniach widać duży spadek liczby pacjentów z COVID-19. Mniej pacjentów trafia także na Szpitalny Oddział Ratunkowy. W związku ze zmniejszeniem się liczby pacjentów zakażonych, szpital od kilku tygodni jest w trakcie reorganizacji i przywracania oddziałów do „normalnego” funkcjonowania, z zachowaniem bezpieczeństwa pacjentów i personelu.

Czytaj też: Węzeł Podjuchy prawie gotowy. Co dalej ze Szczecińską Koleją Metropolitalną?

- W lokalizacji Szpitala przy ul. Arkońskiej przywrócone zostały łóżka na oddziale Chirurgii, Neurochirurgii, Kardiologii, Neurologii i Udarowym a także na Oddziałach Internistycznych: Gastroenterologii oraz Diabetologii - dodaje Natalia Cistowska. - W większości zakresów (choć jeszcze nie wszystkich) przywróciliśmy zabiegi planowe. W szpitalu przy ul. Sokołowskiego żaden z oddziałów nie jest już przeznaczony dla pacjentów z COVID-19. Placówka w Zdunowie działa w normalnym trybie. - Trzeba jednak zaznaczyć, że Szpital Wojewódzki w Szczecinie pełni funkcję szpitala wielospecjalistycznego dla pacjentów z COVID-19, a to oznacza, że na części wyżej wymienionych oddziałów specjalistycznych, wydzielone zostały miejsca dla pacjentów z COVID-19 - dodaje rzeczniczka szpitala. - Nasza placówka musi być przygotowana pod względem epidemiologicznym na przyjęcie i leczenie pacjentów zakażonych SARS-COV-2 i mających inne schorzenia np. kardiologiczne, neurologiczne a także pacjentów wymagających zabiegów chirurgicznych czy ortopedycznych.

Władze szpitala na bieżąco śledzą informacje dotyczące bieżącej sytuacji epidemiologicznej zarówno w kraju, jak i regionie i analizują je w kontekście bieżącego działania szpitala.

Czytaj też: Zachodniopomorskie: Zgarnął FORTUNĘ w Eurojackpot! Będzie jednym z najbogatszych ludzi w mieście!

Powstanie loteria Narodowego Programu Szczepień. Na czym będzie polegała?