Tylko w ciągu jednego weekendu zatrzymano w Szczecinie ponad 100 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość

i

Autor: mat. policji Tylko w ciągu jednego weekendu zatrzymano w Szczecinie ponad 100 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość

Szczecin: Ograniczenia ich nie obowiązują? Ponad sto wykroczeń w jeden weekend

2021-10-26 10:44

Przepisy i znaki drogowe zdają się dla nich nie istnieć. Tylko w ciągu jednego weekendu zatrzymano w Szczecinie ponad 100 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Sześciu z nich musiało pożegnać się z prawem jazdy. To jednak nie koniec. Niestety wciąż ogromnym problemem na drogach są również nietrzeźwi kierowcy.

W miniony weekend policjanci ze szczecińskiej drogówki ujawnili ponad 200 wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym, w tym ponad 100 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Sześciu z nich straciło swoje prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Poza utratą blankietu prawa jazdy, kierowcy otrzymali mandaty, a na ich konta trafiło po 10 punktów karnych.

Czytaj też: Szczecin: Przez jeden telefon straciła fortunę! Nie daj się oszukać

Ogromną plagą na drogach są również kierujący na "podwójnym gazie". W miniony weekend mundurowi zatrzymali 15 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy prowadzili pod wpływem alkoholu.

Podczas kontroli drogowych „wpadły” także dwie osoby poszukiwane przez organy ścigania.

Policjanci apelują o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości oraz zwalnianie w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Z analiz nieustannie wynika, że nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn niebezpiecznych zdarzeń na drogach.

Czytaj też: Świnoujście: Makabryczne odkrycie w hotelu. W pokoju leżały zwłoki

Sonda
Czy powinny być surowsze kary dla piratów drogowych?
Niemiecki niszczyciel min zacumował w Szczecinie