Szczecin: Nowy most płynie na miejsce

i

Autor: UM Szczecin Trwa budowa nitki wjazdowej Mostu Gryfitów na Regalicy

Szczecin: Nowy most płynie na miejsce [ZDJĘCIA]

2021-08-20 18:29

Pierwsze elementy nowego mostu płyną na swoje docelowe miejsce. Połączy on oba brzegi Regalicy i uzupełni brakującą część Mostu Gryfitów, który docelowo stanie się dwujezdniową przeprawą w ciągu ul. Floriana Krygiera.

Most powstaje w ramach budowy węzłą Granitowa, w miejscu starej przeprawy, która została zastąpiona nowym Mostem Gryfitów i wyłączona z ruchu. Będzie to konstrukcja trójprzęsłowa. Długość obiektu (konstrukcji niosącej) wyniesie ponad 227 metrów a szerokość całkowita to ponad 15m. Montaż konstrukcji mostu potrwa kilkanaście dni.

- Po dopłynięciu na miejsce montażu, pierwszy segment zostanie podniesiony na docelową wysokość i ustawiony przy przyczółku oraz jednym z filarów - informuje Piotr Zieliński, rzecznik miasta ds. inwestycji. - Do zamontowania są trzy przęsła obiektu. Po ich montażu rozpocznie się scalanie całej konstrukcji.

Most Gryfitów, a dokładniej jego część wyjazdowa z miasta, powstał w 2008 roku, w ciągu ówczesnej Autostrady Poznańskiej (obecnie ul. Krygiera) obok wysłużonego mostu im. 1 Armii Wojska Polskiego, który został zbudowany w latach 50. XX wieku. Po oddaniu do użytku części wjazdowej, będzie on mostem dwujezdniowym, co umożliwi w przyszłości poszerzenie ulicy Krygiera. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy to nastąpi.

Czytaj też: Klienci wykupili prawie CAŁY TOWAR! Ostatnie chwile Tesco w Szczecinie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy często stoisz w korkach?
To już koniec. Tesco zamyka ostatni sklep w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają