Szczecin: Nowe latarnie i monitoring. Bezpieczniej na Syrenich Stawach [ZDJĘCIA]

2020-12-02 8:05

Zrewitalizowana dwa lata temu część Lasu Arkońskiego stała się jednym z ulubionych miejsc spacerowych szczecinian. Niestety tylko w dzień, bo po zmierzchu panowały tam egipskie ciemności. Teraz można odwiedzać Syrenie Stawy również, gdy się ściemni.

Komfort wieczornych spacerów po Syrenich Stawach zapewnia oświetlenie parkowe i system monitoringu wizyjnego.

- Na całym terenie Syrenich Stawów ustawiono 80 słupów oświetleniowych, zwieńczonych nowoczesnymi i energooszczędnymi oprawami oświetleniowymi LED, które swoim wyglądem są dopasowane do otoczenia. Są to tzw. oprawy parkowe - tlumaczy Paulina Łątka z urzędu miasta. - Oświetleniem można również sterować: ściemniać lub rozjaśniać, w zależności od wybranego ustawienia, dostosowanego do pory dnia i nocy lub natężenia ruchu na alejkach. Wszystkie te funkcje pozwalają na zaaranżowanie oświetlenia tak, aby było ono komfortowe dla przechodniów, a jednocześnie nie zakłócało naturalnego, leśnego charakteru tego wyjątkowego miejsca.

Druga nowość na Syrenich Stawach to monitoring wizyjny, który został wykonany w oparciu o 19 stałopozycyjnych kamer i dwie kamery szybkoobrotowe z wbudowanym promiennikiem podczerwieni. Kamery są zainstalowane na słupach oświetleniowych oraz specjalnych słupach kamerowych.

- Monitoring ma przede wszystkim wyeliminować przypadki niszczenia infrastruktury oraz zwiększać bezpieczeństwo mieszkańców - dodaje Paulina Łątka.

Realizacja zadania kosztowała ponad 1,1 mln zł.

Przyroda oszalała! W listopadzie w Szczecinie kwitną drzewa
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany