Szczecin: Fabryka Wody rośnie w oczach! Co słychać na budowie aquaparku? [ZDJECIA]

2020-12-01 20:20

Budowa Fabryki Wody nie zwalnia tempa. Na obu budynkach oraz na terenie kompleksu toczą się intensywne prace budowlane.

Po obsypaniu budynku basenowego, rozpoczęło się usuwanie ścianek szczelnych tymczasowego zabezpieczenia wykopu. Wykonana została hydroizolacja oraz izolacja cieplna ścian fundamentowych podbasenia. Trwa betonowanie ścian, słupów oraz belek parteru.

- Widowiskową częścią prac na budynku basenowym, był montaż prefabrykowanych płyt stropowych - mówi Piotr Zieliński, rzecznik Fabryki Wody. - Do ich montażu wykorzystany został żuraw samojezdny, którego udźwig to 500Ton. Łącznie zamontowano 45 płyt - ich maksymalna waga to 25Ton i maksymalna długość 17,5m.

Na budynku edukatorium wykonywane jest pokrycie dachowe wraz z ociepleniem. Toczą się prace przy montażu kanalizacji sanitarnej, instalacji wodociągowej, instalacji hydrantowej oraz instalacji podciśnieniowego odwodnienia dachu. Ponadto trwa montaż koryt kablowych oraz układane jest okablowanie budynku.

- W części zewnętrznej kompleksu trwa wykonywanie nawierzchni z kostki na parkingu, wykonywane są również warstwy konstrukcyjne placu imprez plenerowych - dodaje Piotr Zieliński. - Gotowe są konstrukcje budynku szatniowego, barowego oraz wiaty przy parkingu. Na budynku szatniowym wykonano ponadto ściany z płyt warstwowych i rozpoczęto montaż pokrycia dachowego.

Fabryka Wody w Szczecinie

Fabryka Wody to nowoczesny i wielofunkcyjny park wodny z funkcjami sportowymi, rekreacyjnymi oraz elementami edukacyjnymi.

Szczeciński Aquapark składać się będzie z: hali basenowej z basenami rekreacyjnymi i zjeżdżalniami; strefy basenu sportowego; strefy wellness i jednego z największych w kraju saunariów. W części zewnętrznej znajdą się baseny rekreacyjne oraz plaża. Dodatkowo przewidziane zostały strefa sportowa oraz rozrywkowa z kręgielnią, stołami do bilarda, ścianką wspinaczkową, siłownią czy kortami do squasha. Inwestycja obejmuje również realizację lodowiska sezonowego naprzemienne ze sceną amfiteatru oraz torem lodowym.

Jedną z cech charakterystycznych szczecińskiego Aquparku jest edukatorium. Znajdą się w nim przestrzenie ekspozycyjne oraz laboratoria, w których przeprowadzane będą eksperymenty naukowe związane z wodą.

Koszt inwestycji to prawie 350 milionów złotych. Prace zakończą się w 2022 roku.

Przyroda oszalała! W listopadzie w Szczecinie kwitną drzewa