Kąpielisko Arkonka

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Kąpielisko Arkonka

Szczecin: Na Dziewokliczu nie ma sinic. Bakteria unieruchomiła część Arkonki

2021-08-09 9:50

Alarm dotyczący zakwitu sinic na kąpielisku Dziewoklicz okazał się fałszywy. Oznacza to, że znów można w pełni korzystać z tego miejsca. W nieco gorszej sytuacji są jednak wypoczywający na Arkonce, gdzie podczas porannego badania wody wykryto bakterię Pseudomonas aeruginosa. Z tego powodu część basenów została wyłączona z użytku.

Przypomnijmy, czerwoną flagę wywieszono na Dziewokliczu w piątek, 6 sierpnia, gdzie zaobserwowano zanieczyszczenie wody, najprawdopodobniej przez zakwit sinic. Kąpielisko pozostało otwarte, wstęp był niebiletowany, jednak przez cały weekend obowiązywał tam zakaz kąpieli. W niedzielę po południu okazało się jednak, że alarm był fałszywy. Sanepid, po kolejnym badaniu wody, dopuścił możliwość kąpieli.

W poniedziałek, 9 sierpnia problemy pojawiły się jednak na kompleksie Arkonka. Podczas porannego badania wody w basenach Arkonki wykryto bakterię Pseudomonas aeruginosa.

- Obecna jest ona w basenie B2 – rzece oraz B3 – w łezce - poinformował Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska.

Czytaj też: Mieszkanie do wynajęcia na szczecińskim Pogodnie. To ogłoszenie jest HITEM Internetu!

W związku z wykrytą bakterią baseny zostały wyłączone z użytkowania. Na szczęście nie wszystkie.

- Do dyspozycji odwiedzających pozostaje największa niecka – morze - dodaje Andrzej Kus.

Informacja o wyłączonych basenach umieszczona została przy kasach oraz na tablicy informacyjnej. Bezpośrednio klientom przekazują ją również kasjerzy. We wtorek odbędzie się ponowne badanie wody. Do tego czasu wykonywane będzie intensywne jej filtrowanie, co może pomóc przy wyeliminowaniu bakterii.

Czytaj też: Perseidy 2021. Kiedy i gdzie obserwować roje meteorów?

Sonda
Które kąpielisko w Szczecinie jest najlepsze?
Rowerzyści kontra naturyści. Słynna naga plaża przestanie istnieć?