Zakaz kąpieli

i

Autor: MolnarSzabolcsErdely / CC0 / pixabay.com

Czerwona flaga na kąpielisku Dziewoklicz! Woda zanieczyszczona

2021-08-06 16:08

Zakaz kąpieli na kąpielisku Dziewoklicz. O wywieszeniu czerwonej flagi poinformował dziś (6.08.2021) rzecznik miasta ds. komunalnych. Sanepid pobrał próbki wody do badań.

"Na kąpielisku Dziewoklicz zaobserwowano zanieczyszczenie wody, najprawdopodobniej przez zakwit sinic. W związku z tym, wywieszona została czerwona flaga, która obowiązywała będzie do czasu ustąpienia zjawiska" - poinformował w piątek rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska Andrzej Kus. Jak zapewnił, o sytuacji powiadomiony został sanepid, który pobrał już próbki wody do badań. Jak podaje PAP, wejście na teren kąpieliska jest niebiletowane, obowiązuje zakaz kąpieli.

ZOBACZ TEŻ: Gdzie się wybrać na strzeżone kąpielisko w Szczecinie i okolicach? [LISTA]

Niektóre sinice mogą produkować toksyny. Kąpiel w zanieczyszczonej nimi wodzie lub połknięcie jej może spowodować wysypkę, łzawienie oczu, wymioty, biegunkę czy gorączkę.

Ceny warzyw i owoców szokują! Kupujący oburzeni

W Zachodniopomorskiem zakaz wchodzenia do wody obowiązuje także w morskim kąpielisku nr 2 w Darłówku Wschodnim. Badania próbek wody wykazały przekroczenia stężenia enterokoków. Kąpielisko obejmujące 100 metrów linii brzegowej pozostaje zamknięte.