Deptak Bogusława

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Deptak Bogusława

Szczecin: Na deptaku Bogusława zrobi się kolorowo. Mnóstwo atrakcji w weekend

2021-07-16 10:22

To będzie pierwsze takie wydarzenie w tym miejscu, które ma na celu uatrakcyjnić deptak Bogusława. Miejsce, które od lat kojarzy się przede wszystkim z klubami nocnymi i ogródkami gastronomicznymi, ma stać się również miejscem przyjaznym dla całych rodzin. Już w najbliższą niedzielę odbedzie się pierwsze wydarzenie z cyklu "Deptak Bogusława – łączy nas kolor". Jak sama nazwa wskazuje, tematem przewodnim będą właśnie kolory.

"Deptak Bogusława – łączy nas kolor" to festyn rodzinny, adresowany do mieszkańców Szczecina w każdym wieku, którego pierwsza odsłona odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 18 lipca. Organizatorzy zapowiadają mnóstwo atrakcji.

- Maluchy będą mogły przejść holograficzny labirynt, w którym rozszczepione cząsteczki światła dadzą niesamowity efekt - informuje Celina Wołosz ze spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - Idąc dalej, w kierunku fontanny, będzie można zajrzeć na stoisko z warsztatami plastycznymi „Szczecińskie Witrażyki”. Doskonałym miejscem do zdjęć będzie kolorowa ściana wykonana z balonów! Ponadto na Deptaku będzie można spotkać szczudlarzy i wziąć udział w pokazach tańca.

Między godz. 14:00 i 16:00 na deptaku pojawi się jego patron, czyli sam Książę Bogusław, który poprowadzi konkursy. Będzie także dziecięcy teatrzyk.

Czytaj też: Szczecin w PRL. Powstaje wyjątkowe muzeum. "Będą firanki w oknach i landrynki" [ZDJECIA, WIDEO]

Nie zabraknie również atrakcji dla miłośników street-artu. Także w niedziele będzie można podpatrywać Kredę, który będzie tworzył specjalne graffiti.

Już w piątkowy wieczór, po godz. 22:00, mieszkańcy będą mogli podziwiać spektakl świateł i iluminacji, które zagoszczą na deptaku.

- Podświetlone kamienice i barwne latarnie nadadzą deptakowi nowego charakteru i stworzą wyjątkowe tło do zdjęć - dodaje Celina Wołosz. - Z kolei jesienią nad Deptakiem pojawi się stałe oświetlenie, które sprawia wieczory na Deptaku Bogusława będą prezentowały się zawsze w kolorowych barwach.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na Facebooku.

Czytaj też: Wyremontowana ulica w centrum Szczecina już się rozpada! Fuszerka czy celowe zniszczenie? [ZDJĘCIA]

Szczecin w PRL. Powstaje wyjątkowe muzeum