Szczecin: Miał się opiekować mieszkaniem. OKRADŁ i próbował ZABIĆ właścicieli

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Szczecin: Miał się opiekować mieszkaniem. OKRADŁ i próbował ZABIĆ właścicieli

Szczecin: Miał się opiekować mieszkaniem. OKRADŁ i próbował ZABIĆ właścicieli

2021-01-26 17:44

Szczecińska prokuratura skierowała do tamtejszego sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który usiłował zabić dwie osoby. Pokrzywdzeni zlecili mu opiekę nad swoim mieszkaniem. Po powrocie do Polski spotkał ich prawdziwy horror. Więcej na se.pl/szczecin.

Szczecin: Miał się opiekować mieszkaniem. Okradł i próbował ich ZABIĆ

Prokurator skierował do sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o usiłowanie zabójstwa dwóch osób – poinformowały we wtorek służby prasowe szczecińskiej prokuratury okręgowej. W sierpniu 2019 r. pokrzywdzeni wynajęli podejrzanemu mieszkanie, bo wyjeżdżali do Niemiec. Mężczyzna miał opiekować się psem właścicieli i ponosić koszty utrzymania lokalu. Kiedy pokrzywdzeni po kilku miesiącach wrócili do Polski, stwierdzili, że w mieszkaniu nie ma m.in. sprzętu AGD, elektronarzędzi, sprzętu elektronicznego, a także... psa. Poszli wtedy do mężczyzny, który wynajmował inne mieszkanie.

Czytaj też: Szczecin: TRAGEDIA w parku Chopina. Starszy mężczyzna wpadł do studni

Będąc przed budynkiem podbiegł do pokrzywdzonych ich pies. Wówczas podejrzany zaatakował nożem kobietę zadając jej kilka uderzeń, a gdy w jej obronie stanął pokrzywdzony, także i on został ugodzony. Gdy napadnięci zaczęli odpierać atak mężczyzny i dzwonić na policję podejrzany uciekł.

Usiłowanie zabójstwa w Szczecinie. Sprawca był karany

Mężczyzna został zatrzymany, sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego. Był on stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do sądu. 47-letni podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. W przeszłości był wielokrotnie karany, w tym za podobne przestępstwa. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocie.

W przypadku przestępstwa popełnionego w warunkach recydywy wielokrotnej sąd wymierza karę pozbawienia wolności w wysokości powyżej dolnej granicy ustawowego zagrożenia, a może ją wymierzyć do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę – wynika z informacji prokuratury.

Sonda
Czy w Polsce powinna obowiązywać KARA ŚMIERCI?
Areszt dla podejrzanego o zabójstwo