Przebudowa ul. Łubinowej

i

Autor: UM Szczecin

Szczecin: Łubinowa prawie jak nowa! Co się zmieniło na Prawobrzeżu? [ZDJĘCIA]

2021-07-12 9:34

To jeden z najważniejszych ciągów komunikacyjnych szczecińskiego Prawobrzeża. Dobiega końca przebudowa ulicy Łubinowej, obecnie trwają odbiory. Nową infrastrukturą mogą cieszyć się zarówno kierowcy jak i piesi oraz rowerzyści. Powstały nowe chodniki, drogi dla rowerów i miejsca postojowe.

- W ramach inwestycji po obu stronach ulicy Łubinowej wybudowano ciągi pieszo-rowerowe o szerokości od 3,7 do 8 m. Same drogi rowerowe mają 2-2,5 m szerokości i bitumiczną nawierzchnię - informuje Paulina Łątka z urzędu miasta.

Na odcinku od ulicy Gombrowicza do ulicy Maciejowickiej powstała też wewnętrzna droga wspomagająca, która przeznaczona jest dla ruchu samochodowego, rowerowego oraz pieszego.

Przy ulicy Łubinowej powstały również nowe parkingi, na których łącznie wyznaczonych jest 112 miejsc postojowych, w tym 10 miejsc dla osób niepełnosprawnych. - 52 z nich, do parkowania równoległego i prostopadłego znajdują się w ciągu pieszo-rowerowym, a 60 kolejnych na dużym parkingu przy posesji Łubinowa 83-88 - dodaje Paulina Łątka.

Czytaj też: Szczecin: Niesamowita METAMORFOZA bramy przy ul. Łokietka. Sąsiedzi spisali się na medal! [ZDJECIA, WIDEO]

Przebudowane zostały przystanki autobusowe, pojawiły się nowe chodniki w kierunku osiedla Majowego, a także schody i zjazd w kierunku Słonecznego. Pojawiła się również nowa zieleń w postaci 23 nowych drzew i ponad 800 krzewów.

Koszt inwestycji to ponad 8 milionów złotych. W tym roku na Łubinowej planowana jest również wymiana nakładki jezdni.

Czytaj też: Szczecin: Wyremontowali kamienicę na Pomorzanach. Efekt mocno zaskoczył. Co tu się stało? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Niecodzienna metamorfoza bramy w kamienicy w centrum Szczecina