Kobieta, przemoc, płacz

i

Autor: counselling / CC0 / pixabay.com

Szczecin: Konkubent-sadysta bił żonę głośnikiem! Wkrótce dosięgnie go sprawiedliwość

2021-10-19 13:16

Po pijanemu wszczynał awantury, ubliżał, bił, kopał, a nawet próbował rozbić swojej partnerce głośnik na głowie. Koszmar kobiety trwał wiele miesięcy. 73-letni sadysta wkrótce odpowie za swoje czyny. Grozi mu wieloletnie więzienie.

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód zakończyła śledztwo w sprawie 73-letniego mężczyzny, który fizycznie i psychicznie znęcał się nad zamieszkującą z nim kobietą. Będąc pod wpływem alkoholu, mężczyzna bezpodstawnie wszczynał awantury, podczas których ubliżał swojej partnerce, groził jej i stosował przemoc fizyczną.

Czytaj też: Znalazł sobie kryjówkę i liczył, że go nie znajdą. Policjant nie dał się nabrać

- Mężczyzna w okresie od stycznia 2020 r. do 19 czerwca 2021 r. w Szczecinie, znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których przejawiał wobec kobiety agresję - informuje Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - W trakcie awantur ubliżał jej słowami powszechnie uważanymi za obelżywe oraz groził pozbawieniem życia. Dodatkowo mężczyzna stosował przemoc fizyczną w postaci uderzania pięściami i kopania pokrzywdzonej po całym ciele. Natomiast w lutym 2021r. na skutek uderzenia pokrzywdzonej głośnikiem w głowę spowodował u niej ranę tłuczoną długości 3 cm wymagającą zaopatrzenia medycznego.

Jak podkreśla rzeczniczka prokuratury, zarzucanego mu czynu mężczyzna dopuścił się w warunkach recydywy wielokrotnej.

73-letni oprawca został zatrzymany i trafił do aresztu. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed wymiarem sprawiedliwości. Do Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie trafił akt oskarżenia przeciw mężczyźnie. Za znęcanie się grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. - Natomiast w przypadku przestępstw popełnionych w warunkach recydywy wielokrotnej sąd wymierza karę w wysokości powyżej dolnej granicy ustawowego zagrożenia, a może ją wymierzyć do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę - dodaje Alicja Macugowska-Kyszka.

Czytaj też: Choszczno: Tragedia na torach. Młody mężczyzna zginął pod kołami pociągu

Sonda
Czy kary za przemoc domową powinny być wyższe?
Ktoś okalecza drzewa w centrum Szczecina. Radny reaguje