Bomba na strychu

i

Autor: Domin

Szczecin: Trzymał bombę na strychu kamienicy. Ile mu grozi?

Mężczyzna, który przechowywał na strychu kamienicy przy ul. Piotra Skargi w Szczecinie niebezpieczny materiał wybuchowy, usłyszał zarzuty i trafił do aresztu. Grożą mu poważne konsekwencje. Przypomnijmy, z powodu znalezienia tajemniczego pakunku, konieczna była ewakuacja mieszkańców.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, w kamienicy przy ul. Piotra Skargi. Na strychu pracownicy budowlani znaleźli niezidentyfikowany przedmiot przypominający bombę. Z budynku ewakuowano mieszkańców dwóch klatek schodowych, w sumie 37 osób, w tym 90-latkę, która nie mogła o własnych siłach opuścić kamienicy. Wstrzymano również ruch samochodowy w rejonie znaleziska. Sprawą zajęła się policja i prokuratura. Zatrzymany został mężczyzna podejrzewany o posiadanie niebezpiecznych materiałów.

Czytaj więcej: Szczecin. Ewakuacja mieszkańców kamienicy przy ul. Piotra Skargi

 Niebezpieczne znalezisko zostało podjęte przez specjalistyczne służby. Materiał zostanie zbadany przez biegłych i następnie zneutralizowany.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania urządzenia wybuchowego bez wymaganego zezwolenia, które mogło stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia wielu osób, a także posiadania broni palnej. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prokurator złożył wniosek o areszt. W niedzielę sąd przychylił się do tego wniosku. Mężczyzna spędzi więc w areszcie najbliższe dwa miesiące. Grozi mu nawet do ośmiu lat więzienia.

Czytaj też: Rekordzista z Zachodniopomorskiego. Jechał "na gapę", teraz musi zapłacić fortunę!

Sonda
Czy przeżyłeś kiedyś ewakuację na własnej skórze?
Sroka na szczecińskim torze kolarskim. Wyjątkowe dzieło ozdobiło zabytkowy obiekt
Nasi Partnerzy polecają