Szczecin: Jak doszło do pożaru w zakładzie przetwórstwa opon? Prokuratura wszczęła śledztwo

2021-10-22 18:32
Pożar na Skolwinie
Autor: Domin Strażacy walczą z żywiołem od kilkunastu godzin

Walka z żywiołem trwała kilkanaście godzin. Pożar wybuchł w środę po południu na terenie zakładu zajmującego się utylizacją opon na terenie dawnej papierni na szczecińskim Skolwinie. Okoliczności zdarzenia wyjaśni prokuratorskie śledztwo.

Przypomnijmy, ogień pojawił się w środę, 20 października, około godz. 17:30, na terenie zakładu przy ul. Stołczyńskiej. Z żywiołem walczyło osiem zastępów straży, czyli ponad 40 strażaków. Pożar objął swoim zasięgiem 5 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Walka z żywiołem trwała kilkanaście godzin. Dopiero w czwartek po południu udało się ugasić ogień.

Teraz sprawą pożaru zajmie się prokuratura. Na miejscu zostały przeprowadzone oględziny. Okoliczności zdarzenia ma wyjaśnić wszczęte w tej sprawie śledztwo.

- Wszczęto śledztwo w sprawie nieumyślnego sprowadzenia zdarzenia zagrażającego zdrowiu wielu osób i mieniu w wielkich rozmiarach w postaci pożaru" - poinformowała prok. Ewa Obarek z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Za ten czyn, sprawcy może grozić od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Czytaj więcej: Wielki pożar na szczecińskim Skolwinie. Akcja trwała całą noc

Sonda
Musiałeś się kiedyś ewakuować z pwoodu pożaru?
Zdewastowane przejście podziemne w centrum Szczecina
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE