Pożar w zakładzie przetwórstwa opon w Szczecinie

i

Autor: PAP/MARCIN BIELECKI Pożar w zakładzie przetwórstwa opon w Szczecinie

Szczecin: potężny pożar w zakładzie przetwórstwa opon. Trwa walka z ogniem! Ważny apel wojewody

2021-10-20 22:29

Ponad 40 strażaków walczy z ogniem w zakładzie przetwórstwa opon. Pożar jest bardzo rozwinięty – poinformowała PAP straż pożarna. Wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki zaapelował do mieszkańców kilku dzielnic o zamknięcie okien i niewychodzenie z domów.

Potężny pożar wybuchł w środę (20.10.2021) wieczorem w zakładzie przetwórstwa opon w Szczecinie. Z ogniem walczy ponad 40 strażaków. Nie ma informacji o tym, by ktoś ucierpiał w wyniku pożaru.

- Na miejscu pracuje 41 strażaków, m.in. z Portowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Nie ma informacji o tym, aby ktoś ucierpiał – poinformował PAP w środę kpt. Franciszek Goliński, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Szczecinie.

Nie wiadomo, jakie dokładnie rozmiary przybrał pożar:  "nie ma też informacji o dokładnej powierzchni tego pożaru, ponieważ jest on bardzo rozwinięty".

Pożar w zakładzie przetwórstwa opon. Apel wojewody

Jak wynika z informacji przekazanych przez PAP, wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki skierował na miejsce grupę interwencyjno-wyjazdową Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska z pojazdem wyposażonym w aparaturę do pomiaru poziomu skażenia powietrza. Zaapelował do mieszkańców dzielnic: Skolwin, Stołczyn, Gocław, Golęcino o zamknięcie okien w mieszkaniach i pozostanie w domach.

Pożar wybuchł około w środę około godziny 17.30 w zakładzie zajmującym się przetwórstwem opon. To teren po dawnej Fabryce Papieru Szczecin-Skolwin. Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane.

Zobacz zdjęcia z pożaru poniżej:

Wrocławskie zoo szuka imienia dla małego leniwca
Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej w Polsce?
Nasi Partnerzy polecają