Zgodnie z założeniami obiekt będzie pełnił funkcję szkolnej sali gimnastycznej z programem uzupełniającym - dodatkowymi dwiema salami (fitness, siłownia), które mieszczą się na piętrze i parterze. Główna sala składa się z wielofunkcyjnego boiska do koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.
- W zależności od potrzeb, salę można podzielić także na trzy mniejsze boiska - informuje Piotr Zieliński z urzędu miasta. - Śledzenie rozgrywek ułatwia duża tablica wyników oraz system nagłaśniający. Obiekt jest wyposażony w trybuny, na których może zasiąść ponad 200 osób. Przy boisku zainstalowane zostały dodatkowe rozkładane trybuny. Dzięki panelom akustycznym zminimalizowano zjawisko echa i pogłosów.
Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!
Zaplecze budynku składa się zespołu szatniowego, pomieszczeń dla instruktorów oraz personelu i obsługi, sanitariatów, a także przestrzeni magazynowych i technicznych. Budynek został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W tym celu wejście do budynku umieszczone jest na poziomie terenu. Przemieszczanie się wewnątrz obiektu znacząco ułatwi winda przystosowana do przewożenia osób na wózkach inwalidzkich, a także kontrastowe i czytelne wnętrze ułatwiające orientację.
Na dachu zamontowana została instalacja fotowoltaiczna o mocy maksymalnej 36,6 kWp, która pozwoli na wyprodukowanie średnio 32054 kWh energii w skali roku na potrzeby obiektu. Hala wyposażona jest ponadto w monitoring i systemy bezpieczeństwa. Zagospodarowanie terenu objęło budowę parkingu dla samochodów osobowych, montaż elementów małej architektury (ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe), nasadzenia zieleni.
Zobacz też: PRZERAŻAJĄCE statystyki zgonów w Zachodniopomorskiem. Ludzie MASOWO umierają!
Hala sportowa TME w liczbach:
- Wylano 800 m3 betonu,
- Użyto 57 ton stali zbrojeniowej,
- Wybudowano 4000 m2 murów,
- Zamontowano 2200 m2 sufitów podwieszanych,
- 4000 m2 wyniosła powierzchnia malowania,
- Ułożono 800 m2 płytek,
- Ułożono 2100 m2 wykładziny PCV,
- Ułożono 3 860 m rurociągów wewnętrznych,
- Ułożono 800 m rurociągów zewnętrznych,
- Ułożono 12 000 m przewodów elektrycznych wewnętrznych,
- Ułożono 600 m przewodów elektrycznych zewnętrznych,
- Ułożono 2 500 m2 nawierzchni zewnętrznych,
- Długość budynku 56,2 m,
- Szerokość budynku 36,5 m,
- Wysokość budynku: 10,6 m do attyki, 14,9 m do kalenicy.
- Koszt budowy hali wyniósł ponad 20 milionów złotych.