Kajdanki

i

Autor: PxHere

Szczecin: Grozili PODPALENIEM i ukradli BLACHĘ! Ofiarą padł ich znajomy

2020-11-05 7:45

Grozili swojemu znajomemu, że go podpalą i zabiją, a następnie go okradli. Ich łupem padła blacha dachowa i narzędzia. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed wymiarem sprawiedliwości.

Kilka miesięcy temu, w czerwcu 2020 roku, dwóch mężczyzn w wieku 47 i 37 lat, postanowiło okraść swojego znajomego. Udali się do niego i następnie grożąc mu spaleniem, ukradli mu blachę dachową i metalowe narzędzia.

- Pokrzywdzony w obawie o swoje życie oddalił się z miejsca zamieszkania prosząc o pomoc znajomego, który telefonicznie powiadomił o zdarzeniu policję - informuje Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Sprawcy zostali zatrzymani i trafili do aresztu. Nie przyznali się do zarzucanego im czynu. Obaj w przeszłości byli karani.

Wkrótce 47-latek i jego młodszy o 10 lat kolega odpowiedzą przed sądem. Za rozbój grozi im kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12. Natomiast w przypadku przestępstwa popełnionego w warunkach recydywy sąd może wymierzyć karę w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Sonda
Czy kary za kradzieże powinny być surowsze?
Mieszkańcy Szczecina przynoszą chryzantemy i znicze pod siedzibę PiS