Budowa węzła Głębokie - marzec 2021

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie

Szczecin: Budowa węzła Głębokie. Od piątku kolejne utrudnienia dla kierowców

2021-03-25 9:44

Warto zwracać uwagę na znaki drogowe i informacyjne, a przede wszystkim unikać jazdy na pamięć. Już teraz przejazd przez przebudowywane skrzyżowanie jest bardzo utrudnione, a od piątku, 26 marca kierowców poruszających się w okolicach jeziora Głębokie czekają kolejne zmiany.

To już kolejny etap prac przy budowie węzła przesiadkowego. W piątek z użytkowania wyłączona zostanie tarcza obecnego skrzyżowania i rozpocznie się budowa nowego ronda. Na czas robót konieczne będzie wprowadzenie zmian w organizacji ruchu.

- Zmiany w organizacji ruchu będą wprowadzane w ciągu dnia w piątek 26 marca, po porannym szczycie komunikacyjnym - informuje Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - Tempo ich wprowadzenia będzie uzależnione od szybkości prac związanych z malowaniem tymczasowego oznakowania i od natężenia ruchu.

Zobacz też: Dron zadebiutował w zachodniopomorskiej drogówce. Efekt przeszedł oczekiwania [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zamknięta zostanie tarcza obecnego skrzyżowania a ruch zostanie poprowadzony bypassem. Relacja Wołczkowo – Zegadłowicza, Miodowa kierowana będzie sugerowanym objazdem przez rondo Olszewskiego. Zachowany zostanie przejazd ul. Miodową.

- Przypominamy również o obowiązującym wahadle na ulicy Kupczyka - dodaje Piotr Zieliński. - Kierowców, rowerzystów oraz pieszych prosimy o zachowanie uwagi podczas przemieszczenia się w rejonie inwestycji. O kolejnych zmianach będziemy informować na bieżąco.

Zobacz też: Szczecin: Nowy wiadukt zastąpił poniemiecki obiekt. Co słychać na budowie węzła Łękno? [ZDJĘCIA]

Przebudowa wezła Głębokie

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie

O węźle Głębokie:

W ramach inwestycji wykonana zostanie pętla tramwajowo-autobusowa z peronami tramwajowo-autobusowymi door to door, miejscami postojowymi kiss&ride, stanowiskami do postoju taksówek, parkingiem rowerowym, stanowiskiem wypożyczalni roweru miejskiego. Na terenie pętli zamontowanych zostanie 8 dwustronnych wiat przystankowych oraz elementy małej architektury takich jak ławki, przysiadki i kosze na śmieci. Pętla posiadać będzie budynek socjalny z poczekalnią dla pasażerów. Węzeł zostanie wyposażony w System Informacji Pasażerskiej oraz system zasilania telefonów komórkowych – ładowny poprzez panele słoneczne.

W ramach przebudowy skrzyżowania Al. Wojska Polskiego z ul. Zegadłowicza, ul. Kupczyka i ul. Miodową powstanie czterowlotowe rondo turbinowe. Inwestycja obejmie również budowę parkingu z zachowaniem walorów parkingu leśnego i okolicznego drzewostanu.

Debiut drona w zachodniopomorskiej drogówce
Nasi Partnerzy polecają