Szczecin: Awaria gigantycznej karuzeli. Ludzie uwięzieni na górze

2020-08-09 16:55 Bogdan Stech
Szczecin: Awaria gigantycznej karuzeli. Ludzie uwięzieni na górze
Autor: Capri23auto / pixabay Szczecin: Awaria gigantycznej karuzeli. Ludzie uwięzieni na górze

W Szczecinie uległa awarii jedna z najwyższych karuzel w Europie. The Flayer ma aż 80 metrów wysokości. Na wysokości kilkudziesięciu metrów uwięzieni na niej zostali pasażerowie. Na miejsce wezwano straż pożarną z wysięgnikiem. Niezbędna okazał się pomoc lekarza.

Holiday Park to park rozrywki, który od kilku tygodni stoi na szczecińskiej Łasztowni. Wśród wielu atrakcji jakie znajdują się na miejscu jest ogromna, 80 metrowa karuzela krzesełkowa. The Flyer, bo o niej mowa to najwyższa (aż 80 metrów) i najszybsza (do 70 km/h) mobilna karuzela łańcuchowa na świecie.

W niedzielę, 9 sierpnia, przed godziną 16, karuzela uległa awarii. Informację tę podał Polsat News. 

PRZECZYTAJ TAKŻE >>> Na portalu randkowym udawał inżyniera z Nowej Zelandii. W Policach znalazł ofiarę

- Podczas podnoszenia krzesełek do góry mechanizm zatrzymał się w połowie wysokości - powiedział Polsat News kpt. Franciszek Goliński, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

Na miejsce przybyły dwie jednostki straży pożarnej, jednak ich pomoc okazała się zbędna. Obsługa karuzeli zdołała opuścić już pasażerów na dół. Jak podaje serwis, emocji akcji dodawała zbliżająca się burza. Jednej kobiecie, która przeżyła silny stres, trzeba było udzielić pomocy lekarskiej. 

Mrs. America - kreacje ambasador Mosbacher

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.