Plaża w Świnoujściu w 1932 roku

i

Autor: Fortepan.hu

Tak wypoczywano nad morzem prawie 90 lat temu! Zobacz wyjątkowe zdjęcia Świnoujścia! [GALERIA]

2020-07-31 12:25

Wtedy na plażach nie było wszechobecnych parawanów, ale za to królowały stylowe wiklinowe kosze plażowe. Inne były też stroje kąpielowe, które więcej zasłaniały niż odsłaniały. Tak blisko 90 lat temu wyglądał jeden z najpopularniejszych kurortów nad Bałtykiem, czyli Świnoujście.

Przed blisko wiekiem, podobnie jak w czasach współczesnych, na nadbałtyckich plażach wypoczywały tłumy osób spragnionych słońca i morskiej bryzy. W tych czasach plażowicze nie odgradzali się jednak od siebie parawanami, dzięki czemu chętniej nawiązywali kontakt z sąsiadami. Prawdziwym hitem były wówczas wiklinowe kosze plażowe, które cieszyły się popularnością jeszcze przez kolejne dziesięciolecia, później na pewien czas zniknęły, by pojawić się ponownie w XXI wieku.

W latach 30. XX wieku turyści zjeżdżali nad Bałtyk, by poopalać się i zaznać orzeźwiającej kąpieli wśród morskich fal. Wyspa Uznam i Świnoujście, czyli ówczesne Swinemünde, podobnie jak obecnie, były jednym z najpopularniejszych miejsc wypoczynku nad morzem.

Z tamtych czasów pozostały już jedynie wyjątkowe czarno-białe fotografie, które przypominają wyjątkowy klimat, który panował wówczas nad Bałtykiem. Zobaczcie wyjątkowe, archiwalne zdjęcia z lat 1932-1938:

Ewakuacja przez strażaków mężczyzny ważącego 250 kg