Szczecin. 12-latka na rowerze potrącił samochód. Na pomoc ruszyła młoda policjantka

i

Autor: Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Szczecin. 12-latka na rowerze potrącił samochód. Na pomoc ruszyła młoda policjantka

2021-06-17 11:37

Na jednej z ulic Szczecina doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Potrącony przez auto osobowe został 12-letni rowerzysta. Na pomoc ruszyła młoda policjantka, która przejeżdżając nieopodal zauważyła zamieszanie na drodze. Mimo tego, że właśnie była na urlopie, nie wahała się ani chwili. Funkcjonariuszka udzieliła chłopcu pierwszej pomocy, a także zabezpieczyła miejsce wypadku.

Starszy posterunkowy Aleksandra Socha, pełniąca na co dzień służbę w Wydziale Prewencji Komisariatu Policji Szczecin - Pogodno była w trakcie urlopu, kiedy zauważyła, że na trasie, którą się przemieszczała doszło do zdarzenia drogowego. - Funkcjonariuszka natychmiast zareagowała. Mimo tego, że nie była pierwszą osobą na miejscu zdarzenia, to właśnie ona rozpoczęła udzielanie pomocy przedmedycznej przytomnemu poszkodowanemu. Był nim 12-letni rowerzysta. Policjantka monitorując jego stan pozostała z nim do czasu przyjazdu zespołu pogotowia ratunkowego. Zabezpieczyła również miejsce zdarzenia drogowego oraz ustaliła bezpośrednich świadków, pobierając ich dane kontaktowe oraz poprosiła, aby zostali do czasu przyjazdu patrolu policji - podaje Komenda Miejska Policji w Szczecinie.

Policjanci strzelali w opony i taranowali radiowozem uciekiniera

Do potrącenia 12-latka doszło, kiedy przejeżdżał rowerem przez przejście dla pieszych. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Tym razem na szczęście skończyło się na kilku siniakach i zadrapaniach oraz uszkodzeniu roweru.

Nasi Partnerzy polecają