Pogoda w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Pogoda w Szczecinie

Nadchodzą tropikalne upały! W Szczecinie ogłoszono POMARAŃCZOWY ALERT!

2021-06-16 14:52

Wysokie temperatury to raczej nic dziwnego o tej porze roku, jednak to, co czeka nas w najbliższych dniach, to prawdziwy pogodowy armagedon. Temperatury w Szczecinie osiągną taki poziom, że w wielu przypadkach mogą one zagrażać zdrowiu. Dla Szczecina oraz kilku powiatów w Zachodniopomorskiem ogłoszono pomarańczowy alert, czyli ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia.

Temperatura powietrza może osiągać w najbliższym czasie nawet do 33 stopni, co z pewnością ucieszy miłośników plażowania. W wielu przypadkach takie upały mogą być groźne dla zdrowia. Dlatego warto pamiętać, żeby w godzinach, gdy słońce znajduje się wysoko nad horyzontem, w miarę możliwości unikać przebywania na powietrzu. Warto również pić dużo wody.

Rozwiąż QUIZ: Oryginał czy podróbka? Masz aż 50 procent szans na prawidłową odpowiedź!

Pomarańczowy alert obowiązuje w Szczecinie oraz powiatach: polickim, goleniowskim, gryfińskim, stargardzkim, choszczeńskim i myśliborskim. To jednak nie koniec. W najbliższych dniach może on objąć swoim zasięgiem całe województwo.

Tak wysokie temperatury utrzymają się z pewnością przez najbliższy weekend. Dopiero około środy nadejdzie lekkie ochłodzenie. Wciąż będzie jednak gorąco - termometry będą wskazywały wartości powyżej 25 stopni.

Czytaj też: Szczecin: Widok jak z horroru! Drzewo zniknęło pod grubą warstwą pajęczyn [ZDJĘCIA, WIDEO]

Rowerzyści kontra naturyści. Słynna naga plaża przestanie istnieć?