Nadchodzą tropikalne upały! W Szczecinie ogłoszono POMARAŃCZOWY ALERT!

2021-06-16 14:52
Pogoda w Szczecinie
Autor: Grzegorz Kluczyński Pogoda w Szczecinie

Wysokie temperatury to raczej nic dziwnego o tej porze roku, jednak to, co czeka nas w najbliższych dniach, to prawdziwy pogodowy armagedon. Temperatury w Szczecinie osiągną taki poziom, że w wielu przypadkach mogą one zagrażać zdrowiu. Dla Szczecina oraz kilku powiatów w Zachodniopomorskiem ogłoszono pomarańczowy alert, czyli ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia.

Temperatura powietrza może osiągać w najbliższym czasie nawet do 33 stopni, co z pewnością ucieszy miłośników plażowania. W wielu przypadkach takie upały mogą być groźne dla zdrowia. Dlatego warto pamiętać, żeby w godzinach, gdy słońce znajduje się wysoko nad horyzontem, w miarę możliwości unikać przebywania na powietrzu. Warto również pić dużo wody.

Rozwiąż QUIZ: Oryginał czy podróbka? Masz aż 50 procent szans na prawidłową odpowiedź!

Pomarańczowy alert obowiązuje w Szczecinie oraz powiatach: polickim, goleniowskim, gryfińskim, stargardzkim, choszczeńskim i myśliborskim. To jednak nie koniec. W najbliższych dniach może on objąć swoim zasięgiem całe województwo.

Tak wysokie temperatury utrzymają się z pewnością przez najbliższy weekend. Dopiero około środy nadejdzie lekkie ochłodzenie. Wciąż będzie jednak gorąco - termometry będą wskazywały wartości powyżej 25 stopni.

Czytaj też: Szczecin: Widok jak z horroru! Drzewo zniknęło pod grubą warstwą pajęczyn [ZDJĘCIA, WIDEO]

Rowerzyści kontra naturyści. Słynna naga plaża przestanie istnieć?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE