SZALENIEC na S3 pod Myśliborzem! Ekspresówka pomyliła mu się z torem F1!

2020-01-14 14:56 gk
Pirat drogowy na s3. Pędził ponad 200 km/h!
Autor: mat. policji Pirat drogowy na s3. Pędził ponad 200 km/h!

Szeroka droga z równą nawierzchnią to dla wielu zachęta, by mocniej wcisnąć pedał gazu. Niektórzy jednak zdecydowanie przesadzają, gnając na złamanie karku i stwarzając zagrożenie dla siebie i innych.

Wielu kierowców przekraczających dozwoloną prędkość czy popełniających rażące wykroczenia w ruchu drogowym, przekonali się już o skuteczności działań policyjnej grupy SPEED. To najlepsi policjanci drogówki, których zadaniem jest wychwytywanie najbardziej agresywnych zachowań na drogach. Do pilnowania porządku kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

Funkcjonariusze z myśliborskiej grupy SPEED bardzo ostro i zdecydowanie represjonują kierujących, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Tak właśnie było w ostatnim czasie, kiedy zatrzymano do kontroli pojazd poruszający się na drodze S3 z prędkością około 214 km/h. Kierujący, któremu droga ekspresowa pomyliła się chyba z torem wyścigowym, nie mógł liczyć na łagodne potraktowanie. Jego konto bankowe uszczupli się o 500 złotych, a konto puntów karnych powiększy się o liczbę 10.

To jednak nie jedyny przypadek rażącego łamania przepisów. Kolejnym przykładem nieodpowiedzialności i brawury był kierujący, który w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszał się z prędkością ponad 117 km/h. W tym przypadku na amatora szybkiej jazdy nałożono mandat w wysokości 500 zł i 10 pkt karnych. Dodatkowo kierującemu zatrzymano prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Jak podkreślają policjanci, prędkość jest kluczowym czynnikiem wpływającym na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i ich skutków. Nadmierna prędkość lub jej niedostosowanie do warunków panujących na drodze niesie za sobą zagrożenie utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku. Agresywne i niewłaściwe zachowania na drodze stwarzają niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia samych kierujących jak i innych uczestników ruchu drogowego.