Przejście graniczne w Świnoujściu

i

Autor: Google Street View Przejście graniczne w Świnoujściu

Świnoujście: Przejście graniczne zamknięte. Dużo utrudnień

2021-09-08 14:41

Mieszkańcy Świnoujścia oraz przygranicznych miejscowości na wyspie Uznam muszą przygotować się na czasowe utrudnienia w ruchu. Jedno z przejść granicznych zostanie zamknięte. Wszystko w związku z przebudową ulicy Grunwaldzkiej i zamknięcia dla ruchu jej przygranicznego odcinka.

Zmiany w organizacji ruchu obowiązują od wtorku, 7 września. Z utrudnieniami muszą liczyć się nie tylko kierowcy, ale także rowerzyści. Ruch rowerowy od strony niemieckiej kierować się powinien np. w stronę wału do wjazdu na ulicę Krzywą i następnie ulicą Krzywą do otwartej części ulicy Grunwaldzkiej. Ruch pozostałych pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej do 7,5 t i autobusów odbywać się będzie mógł przez przejście graniczne Świnoujście - Ahlbeck.

Na czas prac zapewniony będzie dojazd do Granicznej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Powiatowego Inspektoratu Weterynarii. Przystanek autobusowy w tym rejonie będzie nieznacznie przesunięty w kierunku ulicy Krzywej. Jednocześnie wyłączony z ruchu będzie odcinek ulicy Grunwaldzkiej pomiędzy ulicą Mazowiecką a ulicą Wielkopolską – objazd wyznaczony będzie ulicami Mazowiecką, Drawską, Wielkopolską, wobec czego szczególnie uczulamy na niepozostawianie pojazdów zaparkowanych w nieprawidłowy sposób, który mógłby utrudnić przejazd autobusów objazdową trasą.

Tymczasowy dojazd do parkingu przy ul. Grunwaldzkiej 41 zapewniony będzie chodnikiem po południowo-wschodniej stronie do skrzyżowania Grunwaldzka-Wielkopolska (piesi skierowani będą na chodnik po północno-zachodniej stronie ulicy na tym odcinku). Dojazd do ul. Krzywej 1a-1e będzie możliwy od strony ulicy Mazowieckiej. Wykonawca będzie udostępniał dojazd do poszczególnych posesji przy wyłączonych z ruchu odcinkach dróg (Krzywa 1, Grunwaldzka 34, Grunwaldzka 37) i na bieżąco będzie w kontakcie z mieszkańcami posesji w kwestii przewidywanych utrudnień.

Czytaj też: Spędzasz urlop w Świnoujściu? Zbyt długi spacer po plaży może skończyć się niespodziewanym wydatkiem!

Pomiędzy ulicą Mazowiecką a Krzywą prowadzone będą roboty na jezdni, wobec czego zostanie wykonana tymczasowa jezdnia w miejscu istniejącego ciągu pieszo-rowerowego po północno-zachodniej stronie ulicy, ruch pojazdów odbywał się będzie na niej wahadłowo z zastosowaniem sygnalizacji świetlnej, a dla pieszych na tym odcinku ulicy Grunwaldzkiej zostanie przygotowany tymczasowy chodnik po południowo-wschodniej stronie ulicy. Przystanek z tego odcinka ulicy Grunwaldzkiej zostanie tymczasowo przeniesiony na ulicę Mazowiecką, natomiast przystanki z ulicy Krzywej i z ulicy Mazowieckiej zostaną nieznacznie przesunięte w głąb tych ulic. Dla linii numer 2, w związku z omijaniem na objazdowej trasie w kierunku Wydrzan przystanku przy skrzyżowaniu Wielkopolska-Grunwaldzka, zostanie również zapewniony tymczasowy przystanek w rejonie skrzyżowania Wielkopolska-Drawska.

Zmiany w organizacji ruchu mają obowiązywać do końca listopada 2021 r.

Czytaj też: Z zazdrości zabił najlepszego kolegę. 17-letni Adrian zaczaił się na klatce schodowej

Przebudowa ul. Grunwaldzkiej w Świnoujściu

i

Autor: UM Świnoujście Przebudowa ul. Grunwaldzkiej w Świnoujściu
Sonda
Często jeździsz do Niemiec?
Naga kobieta na ulicach Świnoujścia
Nasi Partnerzy polecają