Marokańczyk próbował wyjechać do Szwecji

i

Autor: MOSG

Świnoujście: Marokańczyk próbował NIELEGALNIE wyjechać do Szwecji. NIE ZGADNIESZ, gdzie się schował!

2021-02-18 14:24

Cudzoziemca podającego się za Marokańczyka zatrzymali funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Świnoujściu. Mężczyzna próbował przedostać się do Szwecji, ukrywając się w dość nietypowym miejscu, czego o mało nie przypłacił własnym życiem. Jak się okazało, miał już za sobą długą podróż. Ostatecznie, zamiast do Szwecji, trafił do szpitala, a później do ośrodka dla cudzoziemców.

Strażnicy graniczni otrzymali informację, że na parkingu w rejonie terminala promowego spod naczepy tira, który miał jechać do Szwecji, wydostał się mężczyzna, najprawdopodobniej cudzoziemiec. Na widok funkcjonariuszy próbował się ukryć. Jak się okazało, nie miał przy sobie żadnych dokumentów, był wyziębiony i bardzo wyczerpany. Strażnicy graniczni stwierdzili, że to cudzoziemiec podający się za Marokańczyka.

Zobacz też: Wąwelnica: Najpierw wjechał w słup, później w płot. Alkomat się "zagotował"!

Z powodu złego stanu zdrowia mężczyzny, na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Wycieńczony cudzoziemiec z objawami hipotermii został przewieziony do szpitala, gdzie musiał spędzić kilka dni.

Kiedy stan cudzoziemca się poprawił, pogranicznicy przeprowadzili z nim czynności służbowe. Mężczyzna powiedział funkcjonariuszom, że jest 26-letnim obywatelem Maroka i do Polski przyjechał z Węgier. Jak oświadczył, przez kilka dni ukrywał się na kole zapasowym pod naczepą tira, w ten sposób docierając do Świnoujścia. Celem jego podróży była Europa zachodnia.

Wobec cudzoziemca zostało wszczęte postępowanie karne dotyczące nielegalnego przekroczenia granicy do Polski. Trwa również procedura w sprawie zobowiązania go do powrotu. Postanowieniem sądu został umieszczony w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

Zobacz też: Szczecin: Chciała się ZABIĆ pod okiem KAMER. O włos od tragedii!

Sprawdź, czy dostaniesz się do straży granicznej. Test z pytaniami z poprzednich lat

Pytanie 1 z 17
Gdzie ma swoją siedzibę Europejski Trybunał Sprawiedliwości?
Świnoujście: Hipnotyzujący Bałtyk w zimowej odsłonie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany