Święto Niepodległości w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Szczecinie

Święto Niepodległości w Szczecinie: marsz, przejazd rowerowy, pieśni patriotyczne i wiele innych atrakcji dla całych rodzin [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-11-11 16:19

W dniu Narodowego Święta Niepodległości, w Szczecinie nie zabrakło atrakcji dla całych rodzin. Głównym wydarzeniem był biało-czerwony przemarsz ulicami miasta, zorganizowany przez Porozumienie Środowisk Patriotycznych. Nie brakowało jednak bardziej kameralnych wydarzeń związanych z rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

W samo południe, z placu Solidarności wyruszył Szczeciński Marsz Niepodległości, organizowany przez Porozumienie Środowisk Patriotycznych. Ponad tysiąc osób z biało-czerwonymi flagami przeszło ulicami miasta na plac Szarych Szeregów. Uczestnicy skandowali m.in. hasła "Niepodległość nie na sprzedaż!" i "Murem, murem, za polskim mundurem!". Marsz odbył się w spokojnej atmosferze.

W tym samym czasie, na Wałach Chrobrego odbywały się wojewódzkie obchody Święta Niepodległości. Szczecinianie mogli zobaczyć m.in. defiladę żołnierzy, wysłuchać przemówienia wojewody zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego, a także... zaszczepić się przeciw COVID-19.

Czytaj też: Płot na granicy polsko-niemieckiej w Świnoujściu. Plaża podzielona [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wcześniej ulicami Szczecina przejechało kilkudziesięciu rowerzystów, którzy postanowili uczcić narodowe święto na dwóch kółkach. Cykliści przejechali m.in. ulicami Starego Miasta, Śródmieścia, by dojechać na Polanę Miodową w Lesie Arkońskim.

Nie zabrakło także atrakcji dla miłośników aktywnego wypoczynku. W Parku Żeromskiego odbył się Bieg Niepodległości. Natomiast na placu Szarych Szeregów można było posłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej "Krąg", a także spotkać samego marszałka Józefa Piłsudskiego i jego Kasztankę.

Czytaj też: Ta noc była początkiem jednego z największych KOSZMARÓW w historii ludzkości. 83 lata temu spłonęła szczecińska synagoga

Quiz patriotyczny. Czy jesteś prawdziwym POLAKIEM?

Pytanie 1 z 10
W którym roku została uchwalona konstytucja 3 maja?
Święto Niepodległości w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany