Wiadukt na ul. Kolumba

i

Autor: Google Street View

Straszy przyjezdnych od lat. Rusza remont wiaduktu przy szczecińskim dworcu

2021-02-08 7:50

Od lat stanowi wątpliwą wizytówkę miasta, która wita przyjezdnych po wyjściu z dworca. Mowa o wiadukcie kolejowym nad skrzyżowaniem ulic Kolumba i Nowej, którego stan techniczny i wygląd pozostawiają wiele do życzenia. Wkrótce ma to się zmienić. PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczynają remont wiaduktu, którymi dziennie przejeżdżają dziesiątki pociągów.

W ramach inwestycji przebudowane zostaną przęsła i filary oraz zostaną wzmocnione przyczółki. Wymienione zostaną również tory i sieć trakcyjna. Prace mają na celu nie tylko poprawę estetyki wiaduktu, ale także jego stan techniczny, co wpłynie na bezpieczeństwo podróżnych.

Zobacz też: KREATYWNOŚĆ rodziców nie zna granic! Sprawdźcie ORYGINALNE imiona nadawane dzieciom w 2020 roku w Zachodniopomorskiem!

Naprawie zostanie poddany także 40-metrowy odcinek muru oporowego wzdłuż ulicy Owocowej, gdzie zostaną uzupełnione ubytki w ścianie i gzymsie. Całość prac będzie kosztowała ponad 10 milionów złotych, a ich zakończenie planowane jest jeszcze w 2021 roku. Obecnie prowadzone są prace ziemne w okolicy przeprawy. Wykonawca sprawdza również ułożenie instalacji.

W niedalekiej przyszłości zmiany czekają również samo skrzyżowanie w rejonie wiaduktu. W ramach planowanej przebudowy torowisk tramwajowych na ul. Kolumba, planowane są również prace drogowe na skrzyżowaniu pod wiaduktem.

Sonda
Często stoisz w korkach?
Drzewa zniknęły z alei Wyzwolenia w Szczecinie