Protest kobiet w Szczecinie - 30.10.2020

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Strajk Kobiet: Mieszkańcy Szczecina będą protestować na placu Solidarności

2021-01-28 10:56

Opublikowanie uzasadnienia do wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji z 22 października 2020 roku, a następnie publikacja wyroku w Dzienniku Ustaw wywołały kolejne spontaniczne protesty na ulicach wielu polskich miast, w tym również w Szczecinie. W środę wieczorem, pod siedzibą PiS odbyła się manifestacja z udziałem kilkudziesięciu osób, kolejna - większa - planowana jest na czwartek na placu Solidarności.

Wydany kilka miesięcy temu wyrok TK, mówiący, że że aborcja ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu jest niezgodna z konstytucją, wywołała ogromną falę wielotysięcznych manifestacji w całej Polsce. Gdy protesty osłabły na sile, 27 stycznia 2021 roku trybunał wydał uzasadnienie do kontrowersyjnego wyroku i opublikował wyrok w Dzienniku Ustaw. Wywołało to kolejną falę oburzenia i sprowokowało uczestników wcześniejszych manifestacji do ponownego wyjścia na ulice polskich miast. Mieszkańcy Szczecina protestowali pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Mickiewicza.

Zobacz też: Ranking Liceów i Techników "Perspektywy 2021". Jak w tym roku wypadły szczecińskie szkoły?

W czwartek, 28 stycznia planowana jest kolejna manifestacja. Pod hasłem "Wy******lać!!! To nie my zaczęłyśmy!" przeciwnicy kontrowersyjnego wyroku TK zbiorą się na placu Solidarności, by zamanifestować swoje niezadowolenie.

"Przed PiS-em został już tylko ostatni krok do praktycznie całkowitego zakazu aborcji w Polsce! Nie pozwolimy na to, by naszym życiem rządziła populistyczna prawica na pasku kościoła" - zapowiadają organizatorki protestu.

Manifestacja rozpocznie się o godz. 17:00.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Strajk Kobiet: Protest pod siedzibą PiS w Szczecinie
Sonda
Czy popierasz Strajk Kobiet?